Karatay Belediyesinden ortaokul öğrencilerine TÜBİTAK dergisi


Karatay Belediyesinden ortaokul öğrencilerine TÜBİTAK dergisi

Karatay Belediyesi geçtiğimiz haftalarda tüm lise öğrencilerine yönelik başlattığı Bilim ve Teknik Dergisi Projesini şimdi de tüm Ortaokul öğrencilerine ulaştırıyor.

Karatay Belediyesinden ortaokul öğrencilerine TÜBİTAK dergisi
Karatay Belediyesinden ortaokul öğrencilerine TÜBİTAK dergisi Önemli Haberler

Karatay’daki eğitim gören öğrencilerin akademik başarılarını artırmak, öğrencilerin eğitim süreçlerini çağımıza uygun teknolojik hizmetlerle çeşitlendirmek için birbirinden güzel projelerle öğrencilere destek veren Karatay Belediyesi geçtiğimiz haftalarda lise öğrencilerine yönelik başlattığı Bilim ve Teknik Dergisi Projesini genişleterek Ortaokul öğrencilerine de TÜBİTAK Bilim Çocuk Dergisi gönderecek. 
Karatay Belediyesi bu kapsamda 15 - 19 Şubat tarihleri arasında bilimcocuk.karatay.bel.tr adresinden kaydını oluşturan Karatay’daki tüm Ortaokul öğrencilerine her ay TÜBİTAK Bilim Çocuk Dergisi gönderecek. 

 

TIKLA-BAŞVUR

ÖĞRENCİLERİN 15 - 19 ŞUBAT TARİHLERİ ARASINDA BAŞVURMALARI GEREKİYOR

Öğrencilerin TÜBİTAK Bilim Çocuk Dergisini alabilmeleri için 15 - 19 Şubat tarihleri arasında bilimcocuk.karatay.bel.tr adresinden kaydını oluşturması gerekiyor. Projeye Karatay’daki tüm Ortaokullarda eğitim gören öğrenciler ve Karatay’da ikamet eden ancak başka bir ilçede eğitim gören öğrenciler de katılabilecek.

Gönderecekleri dergiler ile öğrencilerde bilim ve teknoloji kültürü oluşturmanın yanı sıra bilim okuryazarlığı düzeyini artırmak, çocukları bilimle tanıştırmak ve bilimi sevdirmeyi amaçladıklarını dile getiren Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca; projeyle gelecek nesillerin yetişmesine katkı sunacaklarını belirtti.

Karatay’ın akademik eğitim kalitesine destek olduklarını aktaran Hasan Kılca, eğitime yaptıkları her yatırımın Konya’nın geleceğine yapılmış yatırım olduğunu ifade ederek; Bilim Dergilerinin eğitimin ve ülkenin geleceği anlamında son derece önemli bir eğitim hizmeti olduğunu belirtti. 

Başkan Kılca içerik olarak önemli bilgilerin yer aldığı dergiler sayesinde bilim ve teknoloji kültürü meraklısı öğrencilerin yenilikçilik ve girişimcilik alanlarındaki kabiliyetlerinin de artacağına vurgu yaptı. 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bu kitap “Sultan I. Alaeddin Keykubad”ı anlatıyor
Bu kitap “Sultan I. Alaeddin Keykubad”ı anlatıyor
Başkan Mustafa Kavuş Pozitif Bakış'a konuk oldu
Başkan Mustafa Kavuş Pozitif Bakış'a konuk oldu