BAŞKAN KAVUŞ'UN BERAT GECESİ MESAJI ,Son Dakika


BAŞKAN KAVUŞ'UN BERAT GECESİ MESAJI ,Son Dakika

BAŞKAN KAVUŞ'UN BERAT GECESİ MESAJI

BAŞKAN KAVUŞ'UN BERAT GECESİ MESAJI ,Son Dakika
BAŞKAN KAVUŞ'UN BERAT GECESİ MESAJI ,Son Dakika Haberler
Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, Ramazan-ı Şerif’in müjdecisi, Allah’ın rahmetinin tecelli ettiği Berat Gecesinin, milletimizin, İslam Aleminin ve tüm insanlığın kurtuluşuna vesile olması temennisinde bulundu.

Başkan Kavuş, Berat Gecesi münasebetiyle yayımladığı mesajında ayrıca şu görüşlere yer verdi; “Ramazan ayının müjdecisi olan Berat  Gecesi’ne bir kez daha kavuşuyor olmanın mutluluğu, huzuru ve heyecanı içindeyiz. Rahmet ve arınma gecesi olan Berat Gecemizi, içinde bulunduğumuz durumdan dolayı bu kez belki biraz daha mahzun ihya edeceğiz. Mahzunluğumuz bir araya gelemeyecek coşkumuzu camilerimize taşıyamayacak oluşumuzdandır. Ancak Müslüman içinde bulunduğu ahvali her zaman en iyi şekilde değerlendirebilen kişidir. Bu mübarek gecede belki de ilk kez evinden dışarıya çıkamayacak olan inananlar, bu sayede evlerini ibadetin ve taatin merkezi haline getirecek, ailelerini bu coşkuya gerçek manada ortak edecek ve belki de çekildiği evinin bir köşesinde Allah ile baş başa kalmış olmanın hazzını fazlasıyla yaşayacaklar. Ve belki de bu yalnızlık mü’minlere hayatının gerçek sorgulmalarını yapma fırsatı doğuracak ve bu da af kapılarının açılmasına vesile olacaktır. Biz şunu biliyoruz ki; ‘Gerçekten inananlar için kaybetmek yoktur. Onlar her şartta ve her halükarda kazanan olurlar. Bugün geçtiğimiz zorlu süreçte de Müslümanlar sabrederek kazandı, çalışarak kazandı, fedakarlık yaparak kazandı, insanlara yardım ederek kazandı, hayatı sorgulayarak kazandı, yanlışlarının farkına vararak kazandı…

Berat Gecesi’nin tüm insanlığın hidayetine ve tüm inananların affına vesile olması duasıyla tüm hemşehrilerimin ve İslam Aleminin gecesini kutluyorum.”  

Oluşturulma Tarihi : 06.04.2020
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başkan Mustafa Kavuş Pozitif Bakış'a konuk oldu
Başkan Mustafa Kavuş Pozitif Bakış'a konuk oldu
Başkan Kılca Pozitif Bakış'a konuk oldu
Başkan Kılca Pozitif Bakış'a konuk oldu