BAŞKAN KAVUŞ, PAZAR YERLERİNİN KORONADAN NE KADAR KORUNDUĞUNU DENETLEDİ ,Son Dakika


BAŞKAN KAVUŞ, PAZAR YERLERİNİN KORONADAN NE KADAR KORUNDUĞUNU DENETLEDİ ,Son Dakika

BAŞKAN KAVUŞ, PAZAR YERLERİNİN KORONADAN NE KADAR KORUNDUĞUNU DENETLEDİ

BAŞKAN KAVUŞ, PAZAR YERLERİNİN KORONADAN NE KADAR KORUNDUĞUNU DENETLEDİ ,Son Dakika
BAŞKAN KAVUŞ, PAZAR YERLERİNİN KORONADAN NE KADAR KORUNDUĞUNU DENETLEDİ ,Son Dakika Haberler
BAŞKAN KAVUŞ; “SÜRECİ SABIR VE ANLAYIŞLA HEP BİRLİKTE ATLATACAĞIZ İNŞALLAH”

Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, koronavirüsle mücadele kapsamında alışverişlere yeni düzenleme getiren genelgenin uygulamalarını bizzat kendisi denetledi. Denetimlerinde esnaf ve vatandaşların uyarıları dikkate aldıklarını görmüş olmaktan duyduğu mutluluğu dile getiren  Başkan Kavuş, “Bu kötü süreci sabır ve anlayışla her birlikte atlatacağız inşallah” dedi.   

Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, Bilim Kurulunun tavsiyeleri ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatlarıyla alınan yeni tedbirlere ilişkin genelgenin uygulamaları bizzat kendisi denetledi. Muhacir Pazarında denetlemelerde bulunan Başkan Kavuş, yapılan uyarıların büyük ölçüde dikkate alınmış olmasından duyduğu memnuniyeti dile getirerek virüsle mücadelede titizlik gösteren tüm esnaf ve vatandaşlara teşekkür etti.

 

BAŞKAN KAVUŞ; “SÜRECİ SABIR VE ANLAYIŞLA HEP BİRLİKTE ATLATACAĞIZ İNŞALLAH”

Vatandaşlara en kısa sürede alışverişlerini tamamlayıp evlerine dönmeleri yönünde tavsiyelerde bulunan Başkan Kavuş, “Öncelikle her açıklamamda hemşehrilerime söylediğim ‘mecbur kalmadıkça dışarıya ve pazar alanlarına çıkmayınız’ sözümüzün altını bir kez daha çiziyorum. İlçe genelinde tüm alanlarda olduğu gibi pazar yerlerinde de aldığımız önlemleri tavizsiz uygulamaya devam ediyoruz. Esnaflarımızın ve hemşehrilerimizin pazar alanlarına mutlaka maske ile girmelerinin artık bir zorunluluk olduğunu hatırlatmak istiyorum. Koronavirüs ile mücadele kapsamında yayınlanan genelgeler doğrultusunda bizler sizler için ilçe genelinde tüm tedbirleri alıyoruz. Özellikle pazar yerleri ve marketler ile ilgili uyarıları mutlaka dikkate alalım ve kurallara uyalım. Yaşanan bu süreci sabır ve anlayışla hep birlikte  atlatacağız inşallah” diye konuştu.

 

BAŞKAN KAVUŞ’TAN ESNAF VE VATANDAŞLARA SAĞLIK İÇİN ÖNEMLİ UYARILAR!

 Pazar yerleri hakkında yayımlanan genelgenin ayrıntıları hakkında da bilgi veren Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, şöyle konuştu; “Pazar yerleri en geç 19.00’da kapanacaktır. Hemşehrilerimi, zaman ve alışveriş planlamalarını buna göre yapmaları ve alışverişlerini alışkanlıklarından farklı saat diliminde yapmaya özen göstermeleri noktasında uyarmak istiyorum. Pazar alanlarına oluşacak yoğunluğu azaltmak adına içerideki esnaf sayısının iki katından fazla vatandaş alınmayacak. Pazar alanlarına gidişler kontrollü yapılacak giriş ve çıkışlar tek bir kapıdan gerçekleşecektir. Hemşehrilerimiz, pazar girişlerine konulacak dezenfektan sıvıları kullanmayı unutmasınlar. 65 yaş ve üzeri vatandaşların, 20 yaş altı gençlerin ve kronik rahatsızlığı bulunanların pazara girmelerinin yasak olduğunu ve pazara gelen herkesin sosyal mesafeyi koruması gerektiğini kimse asla unutmasın. Hemşehrilerimin, pazar giriş çıkışlarında temasın engellenmesi ve sosyal mesafenin korunması için giriş çıkış koridorlarını kullanması da korunma adına çok önemlidir.”

Pazar yerleri ve marketler gibi insanların toplu bulundukları alanlarda herkesin maske takmasının artık zorunlu hale geldiğini de anımsatan Başkan Kavuş, aksi yönde davranışlar sergilemekte ısrar edenlere idari ve adli cezaların da tereddütsüz şekilde uygulanacağı uyarısında bulundu.

Oluşturulma Tarihi : 05.04.2020
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başkan Mustafa Kavuş Pozitif Bakış'a konuk oldu
Başkan Mustafa Kavuş Pozitif Bakış'a konuk oldu
Başkan Kılca Pozitif Bakış'a konuk oldu
Başkan Kılca Pozitif Bakış'a konuk oldu