VEFA SOSYAL DESTEK HATTI 112 BİR HAFTA İÇİNDE 2 BİNDEN FAZLA KİŞİNİN YARDIMINA KOŞTU ,Son Dakika


VEFA SOSYAL DESTEK HATTI 112 BİR HAFTA İÇİNDE 2 BİNDEN FAZLA KİŞİNİN YARDIMINA KOŞTU ,Son Dakika

VEFA SOSYAL DESTEK HATTI 112 BİR HAFTA İÇİNDE 2 BİNDEN FAZLA KİŞİNİN YARDIMINA KOŞTU

VEFA SOSYAL DESTEK HATTI 112 BİR HAFTA İÇİNDE 2 BİNDEN FAZLA KİŞİNİN YARDIMINA KOŞTU ,Son Dakika
VEFA SOSYAL DESTEK HATTI 112 BİR HAFTA İÇİNDE 2 BİNDEN FAZLA KİŞİNİN YARDIMINA KOŞTU ,Son Dakika Haberler
‘Vefa Sosyal Destek Hattı 112’ ile bir hafta içinde 65 yaş ve üzerindekiler ile kronik rahatsızlığı nedeniyle sokağa çıkamayan 2 binden fazla kişiye ulaştı. Tüm kamu kurumlarının riskli gruplar için her an teyakkuzda olduğunu ve onlar için aralıksız çalıştığına vurgu yapan Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, “Vatandaşlarımız da evlerinde kalsın ama gözü kulağı çevresindeki ihtiyaç sahiplerinde olsun. Bizi biz yapan bu en temel değer ile bu sorunu hepbirlikte aşacağız” diye konuştu.    

 

112 hattının Meram Belediyesi ve Bizim Meram Masası ile entegrasyonunu sağlayan ‘Vefa Sosyal Destek Hattı’ koronavirüsle mücadele kapsamında bir hafta içinde 2 binden fazla kişinin yardımına koştu. Virüsle mücadele kapsamında sokağa çıkmaları büyük risk taşıyan özellikle 65 yaş ve üstü vatandaşlarla kronik rahatsızlığı bulunanların ihtiyaçlarının karşılanması amacıyla bu hattı arayanlar ‘Bizim Meram Masası’na yönlendiriliyor. Başta Meram Kaymakamlığı, Meram Belediyesi, Meram İlçe Jandarma Komutanlığı, Meram İlçe Emniyet Müdürlüğü, Meram İlçe Sağlık Müdürlüğü, Meram Milli Eğitim Müdürlüğü ve Meram Belediyesi Gençlik Meclisi ekipleri olmak üzere birçok kurumun destek verdiği Vefa Sosyal Destek Grubunun organizasyonu ile riskli grupların ihtiyaçları evlerine kadar götürülüyor, faturalarının ödenmesinde yardımcı olunuyor ve sağlık ihtiyaçları karşılanıyor. Başarılı bir şekilde yürütülen uygulama tüm vatandaşlar tarafından büyük takdir aldı.

 

 BAŞKAN KAVUŞ; “BU HAT BÜYÜKLERİMİZE DUYDUĞUMUZ SAYGI VE MİNNETİN ESERİDİR”

 

Hızlı bir şekilde hayata geçirilen uygulamanın başarılı bir şekilde devam ettiğini ve vatandaşların rağbetinin her geçen gün arttığını kaydeden Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, ‘Vefa Sosyal Destek Grubunu’ oluşturan tüm kurumlara özverili çalışmalarından dolayı teşekkür etti. Sistemin temel amacının virüsle mücadelede en riskli grup olan 65 yaş ve üzeri vatandaşların sokağa çıkmadan ihtiyaçlarının kendilerine götürülmesi olduğuna vurgu yapan Başkan Kavuş, bu amaçla bir araya gelen tüm kurum ve kuruluşların örnek bir organize içinde hareket ettiklerini belirtti.

Meram’da tüm önlemlerin hızlı bir şekilde hayata geçirildiğini ifade eden Başkan Kavuş, “Biz ne denli titiz bir çalışma yürütürsek yürütelim mücadelede son noktayı vatandaşımız koyacaktır, onların tavrı mücadelenin seyrini belirleyecektir. Biz büyüklerimizin ihtiyaçları ve sağlıkları için dur durak dinlemeden koşturuyoruz. Her bir vatandaşımız da çevresinde bulunan 65 yaş ve üstü büyüklerinden halinden ihtiyacından haberdar ve alakadar olursa hiçbir sorun yaşanmayacaktır. Kendilerinin onlara yardımcı olmasının yanında hattımızı arayamayanlara yardımcı olması bile bizi biz yapan yüksek değerlere sahip çıkılması ve onu yaşatılması anlamı taşır. Vatandaşımız evinde kalsın ama gözü, kulağı, yüreği ve vicdanının kapılarını çevresinde zor durumda bulunanlar için daima açık tutsun. Bu sorunu ancak bu şekilde hep birlikte aşabiliriz” diye konuştu.

 

KAYMAKAM ÇELİK; “BÜYÜKLERİMİZE GÖTÜRDÜĞÜMÜZ HİZMET, BİZİM GÖREVİMİZİ LAYIKIYLA YAPTIĞIMIZIN BİR NİŞANESİDİR”

 

                Yurt genelindeki tüm il ve ilçelerde olduğu gibi Meram’da da hayata geçirilen ‘Vefa Sosyal Destek Grubu’nun, yeni tip koronaviris (Kovid-19 tedbirleri kapsamında en riskli grup olan 65 yaş ve üstü vatandaşların ihtiyaçlarını karşılamada önemli bir görev üstlendiğini kaydeden Meram Kaymakamı Resul Çelik, bu uygulamada Meram Vefa Sosyal Destek Grubunun güzel bir koordinasyon ortaya koyduğunu ifade ederek, şu görüşlere yer verdi;

“Özellikle yalnız yaşayan ihtiyaçlarını karşılamakta zorlanan büyüklerimize yardımcı olmak üzere hayata geçirilen grubu oluşturan kurumlarımıza ortaya koydukları özverili çalışma nedeniyle teşekkür ediyorum. İhtiyaçlarını 112 hattı ile bildiren büyüklerimize ivedilikle ihtiyaçları ve istekleri ulaştırılıyor. Onlar sokağa çıkmıyor bizim de gözümüz, aklımız yüreğimiz onlarda kalmıyor. Onlar için ortaya koyduğumuz çaba ve emek bizim bu dünya için görevimizi layıkıyla yaptığımızın bir nişanesi, ahretimiz için de cennetin anahtarı olacağı inancındayız. Yaşları ya da hastlıkları sebebiyle bize ulaşmakta zorlanan büyüklerimiz için de tüm vatandaşlarımızın hassasiyet göstermelerini onlar adına bizi bilgilerindirmelerini özellikle rica ediyorum. ”   

Oluşturulma Tarihi : 01.04.2020
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başkan Mustafa Kavuş Pozitif Bakış'a konuk oldu
Başkan Mustafa Kavuş Pozitif Bakış'a konuk oldu
Başkan Kılca Pozitif Bakış'a konuk oldu
Başkan Kılca Pozitif Bakış'a konuk oldu