Scope Eski Adıyla Periscope kapanıyor mu?

Scope'a neler oluyor ve neden? Twitter, Scope uygulamasını kaldırma konusunda zor bir karar verdi! Gezi olayları sürecinde 'ihtiyaç duyulan bir alan' diyerek hizmet vermeye başlayan Periscope kapanıyor. İşte detaylar...

Scope Eski Adıyla Periscope kapanıyor mu?
Scope Eski Adıyla Periscope kapanıyor mu? Önemli Haberler

Twitter, Scope uygulamasını kaldırma konusunda zor bir karar verdi.

Scope iOS ve Android uygulamaları, 31 Mart 2021 tarihinden itibaren artık kullanılmayacaktır. Scope web ise periscope.tv/periscopeco adresinde herkese açık yayınların salt okunur bir arşivi olarak kullanılabilecektir. Scope'un temel unsurlarını hizmete entegre etme konusundaki önceki çalışmamız göz önüne alındığında bu kararımız, Twitter'a has canlı video oluşturma araçlarımızı daha da güçlendirmemize olanak tanıyacaktır. Scope'un bu hizmete kattığı her şey için inanılmaz gururlu ve müteşekkir olmakla birlikte dinamik oluşturucu topluluğunun Twitter'daki sohbetlere katılmaya devam etmesini umuyoruz.

Bu ne zaman gerçekleşecek?
15 Aralık 2020 tarihinde Scope'un kullanımdan kaldırılacağı ve 31 Mart 2021 itibariyle de kullanıcıların uygulamayı canlı yayınlar için kullanamayacağı konusunda müşterileri bilgilendirdik. Kullanıcılar ayrıca yeni hesaplar oluşturamayacak veya favori yayıncılarına bahşiş vermek için jeton satın alamayacaktır.

 

Canlı yayınların devam etmesi için Twitter'daki mevcut seçenekler nelerdir?
Kullanıcılar, Tweet oluşturma penceresinde uygulama içi kamera simgesini seçerek Twitter Live ile Twitter'da yayın yapabilir. Bununla birlikte yayıncılar ve oluşturucular, Media Studio'yu kullanarak Twitter'da canlı yayına geçebilir.

Ayrıca kullanıcılar, 2021 yılında Twitter API'sına taşınacak olan herkese açık Scope API'sı üzerinden program aracılığıyla yayın oluşturmaya devam edebilecektir.

 

Kullanıcılar hangi tarihten itibaren yeni Scope hesabı oluşturamayacak?
15 Aralık 2020 tarihinden itibaren kimse yeni Scope hesabı oluşturamayacaktır.

 

Scope hesabımı Twitter'a nasıl bağlayabilirim?
Scope uygulamasına giriş yaptıktan sonra ayarlar sekmesine giderek Bağlı Hesaplar öğesine tıklayabilirsiniz. Burada, bağlı bir Twitter hesabını Scope kullanıcınıza ekleyebilirsiniz. Geçmişteki ve gelecekteki tüm yayınlarınız artık söz konusu Twitter hesabından erişilebilecek ve onunla ilişkilendirilecektir.

 

Scope yayınlarımın ve verilerimin bir arşivini indirebilir miyim?
Evet, Scope verilerinizin bir kopyasını isteyebilecek ve yayınlarınızı indirebileceksiniz. Yakında daha fazla bilgi paylaşacağız. 

 

Süper Yayıncı olmanın kriterleri nedir? Uygulama kesintisi var mı?
Dinamik oluşturucu topluluğumuz olan sizlere teşekkür ederiz. Çoğunuzun Süper Yayıncı programımızın bir parçası olmaya çalıştığını iyi biliyoruz. Bu noktada yardımcı olmak için Süper Yayıncı olma başvurusu ve Süper Kalpleri nakde çevirme ile ilgili şartlarımızı esnetiyoruz. Yeterli işleme ve ödeme süresinin sağlanması için başvurular en geç 1 Şubat 2021 tarihine kadar gönderilmelidir. Güncellenen Süper Yayıncı şartlarıyla ilgili bilgiler için lütfen burayı ziyaret edin. 

 

Kriterleri karşılamam halinde Süper Yayıncı olmak için nasıl başvurabilirim?
Buradan daha fazla bilgi edinip başvuruda bulunabilirsiniz.

 

Kullanıcılar Süper Kalpler aracılığıyla yayıncılara bahşiş vermek için ne zamandan itibaren jeton satın alamayacak?
15 Aralık 2020 tarihinden itibaren kullanıcılar yeni jeton satın alamayacaktır. 

 

Ben bir Süper Yayıncıyım. Yıldızlarımın durumu ne olacak? 
30 Nisan 2021 tarihinden önce tüm yıldızlarınızı nakde çevirmelisiniz. Süper Yayıncı programı hakkında buradan daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

 

Henüz Süper Yayıncı değilim ama başvuru kriterlerini karşılıyorum, ne yapmam gerekir?
1 Şubat 2021 tarihine kadar Süper Yayıncı olma başvurusunda bulunmalı ve 30 Nisan 2021 tarihinden önce de tüm yıldızlarınızı nakde çevirmelisiniz.

 

Süper Kalpler aldım ama Süper Yayıncı olma kriterlerini karşılamıyorum, ne yapmam gerekir?
Daha çok kullanıcının Süper Kalplerini nakde çevirmesine yardımcı olmak için Süper Yayıncı olma ile ilgili şartlarımızı esnettik. Süper Kalplerinizi nakde çevirip çeviremeyeceğinizi görmek için lütfen değiştirilen şartlarımızı inceleyin. Hâlâ kriterleri karşılamıyorsanız Süper Kalplerinizi ödeme almaya hak kazanmış favori bir yayıncınızla paylaşmanızı öneririz.  

 

Henüz kullanmadığım jetonlarım varsa onlarla ne yapabilirim?
Kalan jetonlarınızı 31 Mart 2021 tarihine kadar favori yayıncınıza Süper Kalpler göndermek için kullanabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ahmet Köseoğlu TYB Konya Şubesinde Yeniden Başkan Seçildi
Ahmet Köseoğlu TYB Konya Şubesinde Yeniden Başkan Seçildi
BİR ŞAİRİN SERENCÂMI; KURGANLAR - Mustafa Uçurum
BİR ŞAİRİN SERENCÂMI; KURGANLAR - Mustafa Uçurum