Mustafa SÜS GERÇEK VATANSEVERLER AK PARTİ KARŞITLARIYMIŞ

GERÇEK VATANSEVERLER AK PARTİ KARŞITLARIYMIŞ
Mustafa SÜS

GERÇEK VATANSEVERLER AK PARTİ KARŞITLARIYMIŞ

Güzel ülkemde bu sözü her kesim, kendi gibi düşünmeyen insanlara söylüyor, söylemekle kalmıyor, ardından hakaret bile ediyor kendisi gibi düşünmeyenlere.

Zaten ülkede iki taraf var. Hükümet yanlısı ve hükümet karşıtı.

Bunu son zamanlarda daha iyi hissetmeye başladık. Üç parti hemen hemen aynı yerde buluşuyor. Nasıl ki referandumda hepsi ‘hayır’ cephesinde yer aldıysa hiç

gocunmadan, şimdi de Ak Parti karşısında yer alıyor, hem de omuz omuza.

Yerel seçimlerde olduğu gibi, hangi parti hangi ilde güçlüyse onu destekleyelim, deniliyor. Hatta BDP seçmenine “aman Ak Partililer seçilmesin de, MHP’ye bile oy verebilirsiniz” telkinlerini dile getiren BDP üst

düzey yöneticileri bile var. Neresinden bakarsanız bakın ülke ikiye bölünmüş durumda.

Biz konumuza dönelim.

Hükümet yanlıları, haklılıklarını anlatabilmek için 8 yıldır ülkeyi şantiyeye çeviren, ekonomik göstergelerin hep iyiye gittiğini işaret eden, memurların, emeklilerin, çiftçilerin, köylülerin, işadamlarının, esnafın velhasıl hemen herkesin durumunu düzelttiğini belirten somut veriler ortaya koyuyorlar.

Ülke soyuldu, herkes yoksullaştı, ülkeyi saltığa çıkardılar, ülkeyi böldüler, teröristlerle işbirliği yapılıyor, herkesin hali perişan, kimse özgür düşünemiyor, herkesin telefonları dinleniyor, yarınımızın ne olacağı belli diyenler, koro halinde yükleniyorlar hükümet yanlılarına ve hükümete.

Bunları söylerken de, daha ne kadar kandırılacaksınız? Sizi bu hükümet daha ne kadar aldatacak, ne cahil ve beyinsiz yaratıklarsınız, gibi hakaretleri hiç çekinmeden edebiliyorlar.

Ediyorlar etmesine de;

Yoksullaştık derken, lüks tatillerini yapıyorlar, evlerini, arabalarını yeniliyorlar, marketlerde sepetlerini adam akıllı dolduruyorlar.

Özgürlüğümüzü elimizden aldı bu hükümet derken, hükümete ve hükümet yanlılarına en ağır ifadeleri kullanmaktan çekinmiyor, en ağza alınmayacak sözleri söylüyor ve ardından düşünce özgürlüğüm yok, diyorlar.

Ülke bölünüyor, Ak Parti terörle ve onun meclisteki temsilcisi BDP ile aynı dili konuşuyor derken, BDP ile kol kola mitingler yapıp, özerklikten bahseden CHP’ye MHP gıkını çıkartmıyor. Hoş MHP’nin gıkı bile kalmadı ama inadına Ak Parti düşmanlığı devreye girince, her şey teferruat oluveriyor.

Özelleştirmelerle ülke, yandaşlara ve yabancılara peşkeş çekiliyor diyenler, özelleştirme konusunda CHP liderinin olumlu tavrını görmezden geliveriyorlar.

Ak Parti özelleştirme yapınca yandaşı zengin edecek CHP yapınca herkese eşit pay dağıtacak (!)

Başbakanın mitingine yapılan saldırıyı, “Rüzgâr eken, fırtına biçer.” sözleri ile ti’ye alan bir partinin liderine hoşgörü timsali tavrı konulacak; Başbakanın, “bir lider bu kadar alçalamaz” sözünü ise eleştirmekten geri durmayacaklar.

2B orman yasası ilk gündeme geldiğinde, denilenleri hatırlıyorsunuz. Anayasa mahkemesi önünde çadır kurup yasa iptali başvurusu yapacak olan CHP’ye alkış tutanlar ve kendilerinin ne haklı olduğunu düşünenler, CHP’nin şimdi bunu programına almasına ses etmemelerini açıklayacak cümle bulamıyorum.

Hükümetin eleştirilecek tarafları yok mu? İllaki var.

Hantallaşan yargı, gazetecilerin adliye koridorlarını mesken tutması, sözleşmeli personele verilip de tutulmayan sözler, uygulanmaya konamayan ‘kamu reformu yasası’ gibi daha dile getirilecek birçok yanlışları var.

Eleştirmek herkesin en doğal hakkı. Eleştiri yapılsın, muhalefet edilsin. Gözümüz yok.

Şimdi hükümeti eleştirdiğiniz tüm yönlerle karşınıza çıkan bir CHP lideri var. Tam anlamıyla bir Tayyip Erdoğan öykünmesi.

Onu neden eleştirmiyorsunuz? Ona neden alkış tutuyorsunuz? Onu neden yere göğe sığdıramıyorsunuz?

Bu mu sizin gerçek vatanseverliğiniz ve bu ülke satılıyor diye feryat etmeniz?

Dün Başbakan satıyor idiyse ki siz öyle diyordunuz, bugün Kılıçdaroğlu satacağını söylüyor, böleceğini söylüyor.

Hem de hiç inandırıcı bir dil kullanmadan, beş geri bir ileri adımlar atarak, öykünerek, taklit ederek.

Pardon ya, ben sizi anladım. Siz Kılıçdaroğlu’na inanmıyorsunuz. Bu adam dediklerini yapmaz, yapamaz, o yüzden biz bu adama oy verelim, alkış tutalım, Ak Parti gitsin yeter ki, diyorsunuz…

Hiçbir dişe dokunur programı olmayan MHP’ye, şiddeti siyaset tarzı olarak benimseyen BDP’ye ve ne dediğini kendisi bile bilmeyen bir CHP’ye oy veriyorsanız:

Tamam, anladım ben sizi. Siz gerçek vatanseverlersiniz.

Mustafa SÜS

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Konya'da Merkezi sınavlar öğrenci alan okullar belli oldu
Konya'da Merkezi sınavlar öğrenci alan okullar belli oldu
ZEYTIN DALI ve AFRİN TÜRKÜSÜ İBRAHİM DEMİRTAŞ
ZEYTIN DALI ve AFRİN TÜRKÜSÜ İBRAHİM DEMİRTAŞ