Dünya Şampiyonu Mustafa Özcan Güneşdoğdu Esma-ül Hüsna - VİDEO
Dünya Kuran'ı Kerim okuma birincisi olarak tanınan sanatçı Mustafa Özcan Güneşdoğdu, 12 yıldır çalışmasını yaptığı 'Esma-Ül Hüsna'yı ilk defa Kanal 7 ekranlarında okudu...
Bu haber 26 Agustos 2010, Persembe 14:20:48 eklenmiş ve 134474 kez görüntülenmiştir.
Dünya Şampiyonu Mustafa Özcan Güneşdoğdu Esma-ül Hüsna - VİDEO

Üç gün önce tamamladığı çalışmayı ilk defa Kanal 7 ekranlarında 'Ömer Döngeloğlu ile Sahur Vakti' programında okuyan Mustafa Özcan Güneşdoğdu, "Çocukluğumuzdan beri Esma-ül Hüsna'ları dinleriz. Dünyada Mısırlıların ve İranlıların bestelediği çok meşhur Esma-Ül Hüsnalar var. Türkiyemizde Mehmet Emin Ay Hocamızın okuduğu çok harika bir Esma-ül Hüsna var. Bir de Abdulkadir Şehitoğlu Hocamızın okuduğu Esma-ül Hüsna var..." dedi.

 

İÇİNDE MÜZİK YOK

1998'den beri kendisine özgü bir Esma-Ül Hüsna'nın hep aklında olduğunu belirten Güneşdoğdu eser hakkında şöyle bilgi verdi: "Uşşak makamında ve bir Saba geçkisi var içerisinde. En sonunda da Arapça Esma-Ül Hüsna'yı anlatan bir ilahisi var. O da Uşşak makamında. Başında Kuran'dan Araf suresindeki "Allahımızın güzel isimleri vardır. Ona onlarla dua ederiz" mealindeki ayetlerle girdik. Ve Allahımızın 99 ismini bendenize özgü olsun arzu ettiğim bir çalılma yaptık. Buna müzik de koymadık. Ses ağırlıklı. Daha üzerinden çalışıyoruz."


İşte Özcan'ın dilinden Esma-ül Hüsna:

Video

HABER

KAYNAĞI

..

FACEBOOK YORUM  Yorumlarınızı Facebook hesabınız üzerinden yapın

..
Diğer Kültür-Sanat haberleri
 
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 


Renklihaber.net  - Gerçek Haber - Konya Haberler canlı
© Copyright 2013 RenkliHaber.net. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
Haber
Spor
haberler haberler ..