Ataşehir’de yaşayacaklar
Atatürk, İnönü, Üçok, Saylan, Gezmiş, İnan ve Aslan isimleri Ataşehir’de yaşayacak…
Bu haber 06 MAYIS 2010, Persembe 18:33:16 eklenmiş ve 11366 kez görüntülenmiştir.
Ataşehir’de yaşayacaklar

Ataşehir Belediye Meclisi, ilçe sınırları içerisinde yeniden yapılan veya düzenlenen park ve bahçeler ile kültür merkezi, tıp merkezi gibi sosyal alanların isimlerine ilişkin ilgili müdürlüklerin verdiği teklifleri değerlendirerek oy çokluğu ile kabul etti. Ataşehir Nikâh Sarayı ve Kültür Merkezi’ne Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün isminin verilmesine de karar verildi.

Alınan kararlar ile Mustafa Kemal Mahallesi 3004 Cadde’de yapılacak olan parka Deniz Gezmiş, Küçükbakkalköy Şehit Şakir Erkovan Caddesi üzerindeki alanda yapılacak olan parka Erguvan Barış Parkı, Atatürk Mahallesi’nde Turgut Özal Bulvarı ile Meriç Caddesi ve Sedef Sokak arasında yer alan daha önce ismi Park 1 olan parkın adı ise Özgürlük Parkı olarak belirlendi. Ayrıca Örnek Mahallesi’nde yapımına başlanacak olan park alanına İsmet İnönü Parkı, İnönü Mahallesi’nde yapılacak olan parka da Sevgi Çiçek Parkı isimlerinin verilmesi oy çokluğu ile kararlaştırıldı.

Ataşehir Belediye Meclisi’nde, Tıp Merkezi, hasta konukevi ve gündüz bakım evinin de ismi karara bağlandı. Belediye Meclisi’nde tıp merkezinin adı Prof. Dr. Türkan Saylan Tıp Merkezi, hasta konuk evinin adı Doç. Dr. Bahriye Üçok Hasta Konuk Evi, gündüz bakım evinin adı da Fidan Kalpler Gündüz Bakım Evi olarak oy çokluğu ile kabul edildi.

HABER- İdris BAYRAKTAR

Video

HABER

KAYNAĞI

..

FACEBOOK YORUM  Yorumlarınızı Facebook hesabınız üzerinden yapın

..
Diğer 3. Sayfa haberleri
 
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 


Renklihaber.net  - Gerçek Haber - Konya Haberler canlı
© Copyright 2013 RenkliHaber.net. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
Haber
Spor
haberler haberler ..