Rektör Şahin'den Öğrencilere Mesaj

Rektör Şahin'den Öğrencilere Mesaj

Selçuk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa ŞAHİN'den öğrencilere mesaj var...

Konya - 2017-08-11 12:02:51

Sevgili Öğrenciler;

 

İlköğretim yıllarından itibaren süregelen zorlu bir maratonun ardından, geleceğinizi şekillendirecek olan bir sürecin eşiğindesiniz. İyi bir üniversite eğitimi almak hepinizin hakkıdır. Selçuk Üniversitesi ekonomik, sosyal, kültürel, tarihi ve siyasi açıdan bölgesinde ve dünyada lider konuma yükselen ülkemizin üstlendiği misyonu kavramış bir üniversitedir. Ülkemize yeni ufuklar açmayı hedeflemiş olan üniversitemiz, sadece ülkemizde değil, aynı zamanda bölge ülkelerindeki genç beyinleri de dünyadaki bilimsel arenaya taşıyan bir üniversite olmuştur.

Üniversitelerin sorumluluğu sadece yetiştirdikleri öğrencilere meslek edindirmekle sınırlı değildir. Üniversiteler, topluma bilimsel, teknolojik, kültürel ve sosyal anlamda rehberlik edebilecek entelektüellerin de yetişeceği kurumlardır.  Diğer taraftan üniversitelerin bir başka sorumluluğu da kurumsal önderliktir. Selçuk Üniversitesi bu sorumluluk bilinci içerisinde, topluma olduğu kadar; resmi ve özel kurumlara da gerektiğinde rehberlik ederek yön vermekte ve onlarla işbirliği yapmaktadır.

Selçuk Üniversitesi, tüm başarılı eğitim kurumlarında olduğu gibi, öğretim kadrosunun mesailerinin büyük kısmını öğrencileri ile birlikte üzerinde çalışılan projelere yoğunlaştırdıkları bir çalışma sistemini benimsemiştir. İşte bu çalışmalar sırasında siz değerli öğrencilerimizin, üniversitemizde edindiği teorik bilgilerini gerçek hayat örnekleriyle harmanlama imkânı olacaktır.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün işaret ettiği muasır medeniyet seviyesine ulaşma hedefi doğrultusunda çalışacak olan üniversitemiz, dünyanın en iyi 500 üniversitesi arasına girmeyi hedeflemektedir. Sahip olduğu güçlü ve deneyimli akademik kadrosu, zengin araştırma altyapısı bilimsel proje imkânları, akademik yayınlardaki kalitesi ve öğrenci odaklı yönetim anlayışı ile eğitimdeki farkını her zaman korumaktadır.

Sevgili öğrenciler, bizler sizin için buradayız. Sizler bu ülkenin geleceği ve geleceğimizin teminatısınız. Hepinize üniversitemize hoş geldiniz der ve adım attığınız bu yeni hayatınızda başarılar dilerim.

 

 

 

Prof. Dr. Mustafa ŞAHİN

Selçuk Üniversitesi Rektö

Sende Yorumla...

DİĞER HABERLER