Mustafa SÜS Düzeltme - Ülker mi Ülkmez mi?

Düzeltme - Ülker mi Ülkmez mi?
Mustafa SÜS

Düzeltme - Ülker mi Ülkmez mi?

İçerik değiştirilmiştir.

TEKZİP METNİ

 

www.renklihaber.net adlı web sitesinde 23.07.2013 tarihli http://www.renklihaber.net/kose-yazisi/960/ulker-mi-ulkmez-mi.html  uzantısıyla yayınlanan yazıda, Müvekkillerimizi karalayan, mesnetsiz ve gerçek dışı yorum ve açıklamalara yer verilmiştir.

 

Grubumuz adına Sayın Mustafa Süs’e gönderilen cevabi yazıda, Ülker’in çizgisini değiştirmediğini görmek isteyene esasında çok da veri olabilecek bilgiler paylaşılmış olmasına rağmen bu gerçeği görmeyerek “Ülker mi, Ülkmez mi?” başlıklı yazının kaleme alınmış olması bizce şaşırtıcı bulunmuştur. Üzülerek belirtmek isteriz ki; bu durum bizi “Ülker’e saldıran meşhur oluyor” gibi bir düşünceniz yok ise bile, zihninizdeki vehimlerin peşinde ısrarcı olmanızın bu gerçeği görmenize engel olduğu sonucuna ulaştırmaktadır.

Grubumuz bir ticari işletme olarak toplumun her kesimine eşit mesafede olma prensibine sıkı sıkıya bağlıdır.

 

Yazınızda yer verdiğiniz diğer bir asılsız iddia ise “Gezi olaylarına destek verilmesi” iddiasının yalanlanmadığıdır. Bu iddia da tamamen hayal mahsulü olup grubumuzu karalamaya yönelik kötü niyetli bir yalandır. Grubumuz adına bu konuyla ilgili itham ve iddiaların yer aldığı  sitelerde çıkan yazı ve haberlere karşı gecikmeksizin tekzip yazıları hazırlanmıştır. Tekzip talebimiz üzerine söz konusu yazılar 5651 sayılı İnternet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla İşlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında Kanun çerçevesinde yayından kaldırılmıştır. Gerçekle alakası olmayan bu iddianın kaynağı olan haberler yayından kaldırılmış olmasına rağmen “fitne”nin yayılmasına gönüllü aracılık eden zihinlerdeki vehimlere ve fısıltı gazetesinde yayılabilecek haberlere karşı hızlı ve cari yasal bir koruma olmadığından suç duyurusu ve maddi- manevi tazminat davası açma dışında başkaca alabileceğimiz bir önlem de bulunmamaktadır.

 

Bu nedenlerle, söz konusu yazınıza karşı hukuki ve cezai  yasal haklarımızı saklı tuttuğumuzu ve tüm asılsız iddia ve isnatları reddettiğimizi değerli kamuoyuna duyururuz.

 

Saygılarımızla,

 

Murat ÜLKER ve

Yıldız Holding A.Ş.

Vekili

Av. Mustafa ÖZGÜN

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Konya'da Merkezi sınavlar öğrenci alan okullar belli oldu
Konya'da Merkezi sınavlar öğrenci alan okullar belli oldu
ZEYTIN DALI ve AFRİN TÜRKÜSÜ İBRAHİM DEMİRTAŞ
ZEYTIN DALI ve AFRİN TÜRKÜSÜ İBRAHİM DEMİRTAŞ