Mustafa SÜS MECLİS BAŞKANINI CHP SEÇSİN

MECLİS BAŞKANINI CHP SEÇSİN
Mustafa SÜS

MECLİS BAŞKANINI CHP SEÇSİN

 

Hani evin şımarık çocukları olur, her konuda bir fikir beyan ederler, evde alınan kararların hemen hepsine itiraz ederler, itiraz etmekle kalmaz uygulanmaması için ellerinden geleni yaparlar.

İşin tuhaf yanı bu çocuklar hem diğerlerinden az çalışırlar, hem pastada payları daha fazla olsun isterler. Höt dersen de ortalığı karıştırırlar, haddini bil dersen, had bilme özellikleri yoktur. O yüzden şımarık demişler bu tür çocuklara, şımarık, çekilmez hatta antipatik.

Türkiye’de bir seçim oldu ve seçimin asıl galibi belli. Hem de eşi görülmemiş bir galibiyetin mümessilleri seçimi kazananlar.

Yüzde 50’lik bir oy oranına şu sıralar pek bir şey diyen yok, hani yüzde 47’den sonra, ülkenin yüzde 53’ü de sizi istemiyor falan saçmalıkları vardı ya, şimdilerde bunu pek dillendiren yok.

Yok, zira kaç seçimdir yaşadıkları rezillikleri ve her türlü savunma kepazeliklerini tekrar yaşamak istemiyorlar. Akıllandılar mı? Hayır! Akıllansalar hep aynı formülle problemi çözmeye çalışıp farklı bir netice bekleme aptallığına girmezler.

Halkı yönlendirme ve kandırmaya azmetme yolundaki kepazelikleri devam ediyor, çünkü hala onları kandırılabilir olarak görüyorlar lakin kendi gururlarını pek fazla da ayakaltına almak istemediklerinden biraz daha temkinli durmaya çalışıyorlar, yüzde 50 de size karşı değil demiyorlar.

Şimdi dillendirdikleri başka bir şey. Hani Başbakan balkona çıkıp, uzlaşma dedi, helal olsun dedi, 73 milyon falan dedi ya…

Kıssadan hisse çıkartıp, meclis başkanını seçerken bana da sorsun diyorlar.

Tabii ki sorsun Başbakan. Partisinin il başkanını seçerken CHP’ye sorsun, vali atarken sorsun, kaymakam görevlendirirken sorsun, öğretmen atarken sorsun.

Hangi milletvekilini hangi göreve getirecek, hangi bakanlık verilecek, hangi bakana nasıl bir yardımcı atanacak, hepsini yüzde 26 oy alan partiye sorsun.

Sormakla da kalmasın hatta siz atayın biz de yan gelip yatalım desin.

Aslında bu ülkeyi siz yönetmeye layıksınız, biz aslında dağdan gelip bağdakini kovduk, biz bu işleri sizin kadar elimize yüzümüze bulaştıramadık, ülkeyi dünya çapında rezil edemiyoruz ve yabancı dostlarımızın biz Türk milletine reva gördüğü rezilliklerden kurtulduk, alın siz rezil edin her zaman ettiğiniz gibi desinler. Aman desinler, desinler, daha fazla tüyü bitmedik yetim hakkı yesinler.

Evin şımarık çocuğu, hiçbir çaba sarf etmeden, hiç emek harcamadan, sen yalan vaatlerle halkı kandırmaya çalış, inandırıcı hiçbir seçim vaadin olmasın, yüzde 26 oy alarak rezilliğin daniskasını yaşa. Sonra çık meclis başkanını bana danışarak seçsin Başbakan de.

Yok ya?

Gel sen yönet ülkeyi, bu halk sana verdi o yetkiyi sanki.

Şu hale bakın ya! Ülkeyi yönetmeye kimler kalkışıyor?

Oturun oturduğunuz yerde…

Geleceği şekillendireceklerin, geçmişleri parlak olmalıdır, geçmişin ışığı aydınlatır ufuktaki yolunuzu.

Mustafa SÜS

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Konya'da Merkezi sınavlar öğrenci alan okullar belli oldu
Konya'da Merkezi sınavlar öğrenci alan okullar belli oldu
ZEYTIN DALI ve AFRİN TÜRKÜSÜ İBRAHİM DEMİRTAŞ
ZEYTIN DALI ve AFRİN TÜRKÜSÜ İBRAHİM DEMİRTAŞ