Mustafa SÜS KONYA’DAN EĞİTİMCİ BİR ADAY

KONYA’DAN EĞİTİMCİ BİR ADAY
Mustafa SÜS

KONYA’DAN EĞİTİMCİ BİR ADAY

KONYA’DAN EĞİTİMCİ BİR ADAY

Seçimlerde aday olabilmek için, bulundukları görevlerden istifa edenlerin sayısına ve aday adaylığı için müracaat edenlere bakılırsa, daha seçim sath-ı mailine girilmeden büyük bir yarış başlıyor.

Adaylık başvurusunda bulunanların içinde her meslekten insan var.

Hukukçular, profesörler, doktorlar, odacılar, işadamları, eğitimciler…

Liste uzayıp gidiyor.

Bu liste içerisinde, özellikle dikkat çekmek istediğim bir isim var.

Konya Sivil Toplum Kuruluşları Başkanı, Konya Memur-Sen ve Eğitim Bir-Sen İl Temsilcisi Latif SELVİ.

Sayın Selvi, eğitimci ve sendikacı. Latif SELVİ’nin, sendikacılığı klasik sendikacılık boyutundan daha ileri götüren, halkın sorunlarıyla bire bir ilgilenen, toplumu dönüştürme yolunda atılımlarda bulunan, kitlelere rehberlik edip, kitleleri peşinden sürükleyen bir özelliği var.

Mavi Marmara aktivisti olarak Türkiye’nin sesini Gazze’ye ulaştıran, zalimlere karşı mazlumun yanında yer alan, bir ideal uğruna gemileri yakan bir şahsiyet.

Yıllardır halkımızı sömüren, statükocu zihniyetin jakoben bir anlayışla halka dikte ettiği anayasanın değişmesi için mücadele veren, darbecilerin ve halk düşmanlarının oyunlarını boşa çıkartmak için yollara düşen, meydanları dolduran, halkın duygularına tercüman olan bir eğitimci.

Sendika ağası olup, saraylarına çekilen ve birkaç beylik demeçlerle günü kurtarmak isteyen bir sendikacı değil Selvi.

Memurunun hakkını savunan, memurunu ezdirmemek için mücadele veren, “Ufuk Turları” gibi etkinliklerle, insanımızın aydınlanması yolunda başarılı işlere imza atan bir sendikacı.

Eğitim Bir-Sen Konya Şubesi, her yıl rekor üye kaydıyla tarihe geçtiyse Bu Selvi’nin başarısıdır.

Tüm bu başarılar kendiliğinden olmuyor elbet. Azim, kararlılık ve ekip çalışması başarıyı beraberinde getiriyor. Ekibi koordine etme, çıtayı her seferinde yükseklerde tutma, hedefe ilerlerken yeise kapılmama, engelleri aşarken gösterdiği cesaret ve izlediği tutarlı politikalarla göz doldurdu.

Ak Parti’den aday adaylığını açıklayarak, yaptıklarımız, yapacaklarımızın teminatıdır, mesajını vermiş oluyor Latif SELVİ.

Mecliste milletimizi, Konya’mızı böyle bir eğitimcinin temsil etmesini can-ı gönülden arzu ediyoruz. Konya halkı kendi içinden çıkmış böyle bir insanı bağrına bastığı gibi, meclise de göndermek için çalışacaktır.

Fildişi kulelerde oturup halka yukarıdan bakan ve yalnızca seçim zamanı halkın içerisine karışan tiplerden değil Latif SELVİ.

Bizzat halkın içinden çıkmış, halkın ve eğitimcilerin sorunlarını iliklerine kadar yaşamış, halkın ve eğitimcilerin sorunlarına çözüm yollarını da bulacağına inandığımız bir aday.

Haber sitelerindeki anketlere bakılırsa şansı hayli yüksek görünen Selvi, kamuoyunda da hak ettiği ilgiyi yeterince görüyor.

Yolu açık olsun…

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Konya'da Merkezi sınavlar öğrenci alan okullar belli oldu
Konya'da Merkezi sınavlar öğrenci alan okullar belli oldu
ZEYTIN DALI ve AFRİN TÜRKÜSÜ İBRAHİM DEMİRTAŞ
ZEYTIN DALI ve AFRİN TÜRKÜSÜ İBRAHİM DEMİRTAŞ