İsmail Detseli NE KADAR GÜZELSİN

NE KADAR GÜZELSİN
İsmail Detseli

NE KADAR GÜZELSİN

Ne kadar güzelsin Ya Resulallah.
NE KADAR GÜZELSİN


24 manalı şiir, resimler altında birkaç anlamlı dörtlük, yazara ait bir önsöz, ve değerli kardeşimiz Ali ışık hocadan manayı süsleyen bir tanıtım yazısı.
 

Böyle muamma bir başlangıç ile kimden mi bahsediyorum?

Değerli dostlarım sevdiğim kültür insanları olan Bedir ve Mehmet Ali Köseoğlu’nun babaları Muhterem ağabeyim Süleyman Köseoğlu’ndan.

Pazartesi akşamı iftar yemeği için davet aldığım TYB Konya şubesi’nin ortaklaşa Konya Büyük şehir belediyesi işbirliği ile verilen iftar yemeğine katılmıştım. Daha TYB Konya binasına varmadan değerli yazarımız Hüzeyme Yeşim Koçak kardeşim ile karşılaştım. Bu muhterem hanımefendi kardeşim son çıkan kitabı NEFHA’yı adıma imzalamış hemen takdim ediverdi. Çok teşekkür ederim bu nazik davranışı için. Kitabı okumaya başladım inşallah akıcılığından şüphem olmayan bu güzel eserin içeriği hakkında birkaç kelime söyleme fırsatım olur.

Bu gün çok şanslıydım çünkü kütüphaneme yeni yeni kitaplar ekleniyor ve okuma heveslisi olan beni bu durum ziyadesi ile memnun ediyordu.


Neyse konumuz Süleyman ağabeyimin şiir kitabı. Yemek için sofralara otururken Süleyman abi benim ona yöneldiğimi görünce hemen oturduğu masadan ayağa kalktı o her daim gülen yüzü ile gülücükle bakıp, gel koca şairim İsmail Efendi sana bir hediyem var dedi.

Ve bu emek verdiği gönlünden süzülenleri şiire döktüğü kitabını elime tutuşturuverdi. Onun nurlu yüzüne sevgiyle bakıp hayırlı olsun ağabey ne güzel ellerine gönlüne sağlık deyip çantama koydum.

Yemek daveti için ve verilen güzel Konya yemekleri için ilgililere, TYB Başkanı Hayri Erten Hocamıza, ve bu işlerin piri olup organizasyonları eksiksiz yerine getiren TYB Konya şubemizin onursal Başkanı Ahmet Köseoğlu’na teşekkür edip ayrıldım.

 Otobüse binip evime geldim teravih namazı sonrası “Ne Kadar Güzelsin” başlığı ile Resuli Zişan sevgili peygamberimize hitap eden kitabı elime aldım. 


Kısa ama çok manalı şiirleri okurken duygulanıyor, için titriyor bir yerlerinde çok acısını çektiğim gurbeti yaşıyor, bazılarını okurken de adeta güllerim tabak tabak açıveriyordu.


Şu gerçeği söyleyeyim ki bu Anadolu insanı Süleyman ağabeyim ile yaşımızın yakınlığı ve yaşantımızda çektiğimiz zorlukların çok benzerlik göstermesi onun duygularının aynısı beni de yaşamın ta gerisindeki derinliklere götürüyordu.

 Şairlik iddiam yok diye mütevazılık gösteren bu mümtaz insanı bu kitabının içeriğinden dolayı tebrik ediyorum. Süleyman Abi iyi ki varsın iyi ki seni tanımışım diyor sağlıklı uzun ömürler dileyip saygılar sunuyorum.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Konya'da Merkezi sınavlar öğrenci alan okullar belli oldu
Konya'da Merkezi sınavlar öğrenci alan okullar belli oldu
ZEYTIN DALI ve AFRİN TÜRKÜSÜ İBRAHİM DEMİRTAŞ
ZEYTIN DALI ve AFRİN TÜRKÜSÜ İBRAHİM DEMİRTAŞ