Mustafa SÜS DOĞRU YOLA YANLIŞ İNSANLARLA ÇIKILMAZ!

DOĞRU YOLA YANLIŞ İNSANLARLA ÇIKILMAZ!
Mustafa SÜS

DOĞRU YOLA YANLIŞ İNSANLARLA ÇIKILMAZ!

DOĞRU YOLA YANLIŞ İNSANLARLA ÇIKILMAZ!

27 Aralık 2014 tarihinde Konya’da Ak Parti İl Başkanlığı seçimi yapılacak. Görünen o ki, sonucu belli bir kongre olacak.

Basından öğrendiğimize göre İl Başkanlığına Musa ARAT Bey getirilecek…

Resmin bütününe baktığımızda genel olarak Ahmet SORGUN Beyi başarılı bir başkan olarak not edebiliriz.

Hemen her seçimde Ak Parti’nin oyları yükselmiş, üye sayısı da katlanarak çoğalmıştır.

Her işte olduğu gibi, il yönetiminde de ekip ruhu çok önemlidir. Ekibinizi iyi seçmezseniz, nitelikli insanlara görev vermezseniz, görev verdiğiniz kimseler sizin paçanızdan tutarlar. Ya da, sizin ilke diye ortaya koyduğunuz değerleri çarçur eder, değerinizi, başarınızı yerin dibine sokarlar.

“Erdemliler Hareketi” olarak yola çıkan Ak Parti’nin yolu ne kadar doğru olursa olsun, doğru yola yanlış kişilerle çıkılmaz!

Geçmiş dönemlerde gördük ki;

Herhangi bir sebepten ötürü İl ve İlçe yönetimi görevine son verilenler ya da daha yumuşak bir ifadeyle, bayrak yarışında, sen bir adım geriden gel denilen kişiler, istisnalar müstesna, birden Ak Parti düşmanı oluveriyorlar.

Yalnızca düşman olmakla kalmayıp, rakip partilere bilgi servisi yapıldığı dedikodusu kulaklarımıza kadar geliyor.

Bu kalibresi düşük insanların tek geçerli sebebi, yönetimin sürekli yanlış yapıyor olması. Eleştirilerinin belki bazıları haklı gerekçelere dayanıyor olabilir, bilinmez.

Lakin eleştiriler ne derecede haklı olursa olsun, İl ve İlçe yönetiminde görev verilen kimseler, Ak Parti düşmanı olamaz, rakiplerine bilgi servisi asla yapamaz, yapmamalı!

Dava ve hizmet şuuru ile çalıştıklarını söyleyen bu şahıslar, görevden alınınca davanın istikametinde değişiklik olmadığı halde, kişilere dayalı sebeplerden ötürü böyle bir yanlışa düşüyorlarsa, suçu o kişilerde değil, o kişileri göreve getirenlerde aramak lazım.

Kendi işyerinize alacağınız işçinin gelmişini geçmişini öğrenme konusunda akla hayale gelmeyen yöntemlerle istihbarat ağı kuruyorsanız, bu davanın neferi olacak kimselere görev verirken de aynı hassasiyeti göstermeniz gerekmektedir.

İş ve ihale takibi yapanlardan tutun da, kendisini veya bir yakınını koltuğa yapıştırma heveslisi olanlardan geçilmiyor parti yönetimi.

Tayyip Erdoğan, Ahmet Davutoğlu, kelle koltukta mücadele edip, ülkeyi ve insanımızı kurtarma derdine düşmüşken, kendi cebini kurtarma derdine düşenlerden parti yönetimini arındırmak seçilecek kimselerin boynunun borcu olmalıdır!

Kızgın taşlar altında can veren sahabenin yolundan dönmemesine bakıp, altından koltuğu çekilenlerin yolundan bir anda sapıvermesini gördükçe içimiz kan ağlıyor!

Daha düne kadar Refah Partisi çileli yollardan geçerken, toplum nezdinde aşağılanırken, sigara tüttürerek ihale peşinde koşup cebini dolduran ANAP’lı, MHP’li, DYP’li birçok insan, şimdi Ak Parti’ye yaslayıp sırtını gene cep doldurma peşinde koşuyorsa; her şart ve koşulda davasından asla dönmeyen, inançlarından ve değerlerinden ödün vermeyenler de Ak Parti’ye sadece oy vermekle yetiniyorsa, burada durup düşünmek gerekir!

Bu dava, bir avuç, canını dişine takan, kelleyi koltuğa alıp yola çıkan insanların sayesinde ayakta duruyor, göreve gelir gelmez hangi makama atlarsam kasamı daha iyi doldururum diyen zirzopların sayesinde değil!

https://www.facebook.com/cayvarmi

https://twitter.com/saskinkelimeler

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İsveç 2 - 3 Türkiye maçın geniş özeti ve goller izle
İsveç 2 - 3 Türkiye maçın geniş özeti ve goller izle
Konya'da Merkezi sınavlar öğrenci alan okullar belli oldu
Konya'da Merkezi sınavlar öğrenci alan okullar belli oldu