Ahmed ALP Çatı Değil, Duvarları Çöktü ......

Çatı Değil, Duvarları Çöktü ......
Ahmed ALP

Çatı Değil, Duvarları Çöktü ......

 

Eğer MHP ve CHP özeleştirilerini de propoganda amaçlı ve   siyaseten halkı kandırmak için yaptıkları açıklamalar gibi yapıyorlarsa, bunlar gittikçe kendi sarmallarında boğulcaklardır.

MHP lideri, Tayyip ERDOĞAN'a ithafen her türlü hakaretamiz eleştiriyi yapıyor, ardından Tayyip ERDOĞAN'ın zaferini gölgelemek için iftiralar kazanmış, nezaket kaybetmiştir diyor. Sen kendi adayını sırf Tayyip ERDOĞAN kaybetsin ilkesiyle, kendi özünün ilkelerini hiçe sayarak çıkarmayıp CHP'nini adayına entegre olarak ilkesizlik yapmışsın, çıkmışsın karşı tarafı ilkesizlik siyaset yapmakla suçluyorsun. Yahu Milliyetçi, iedeolojik bir partinin bu ülkenin siyasetinde, bu ülkenin yararına en iyi önerisi, en iyi ilkesi, bir başka siyasi figür devrilsin de nasıl devrilirse devrilsin olabilir mi?  Sen bu basitliği kendine yakıştırıyor musun. Seçmenini buna kanalizasyon etmekle bu seçmen kitleni ne kadar çarpık bir ilkesizliğe sürüklediğinin farkında değil misin?

 

CHP kanadı Tayyip ERDOĞAN tüm halkların adayı olamaz derken, acaba Doğu'da bazı illerde esamesi okunmayan Çatı Adayı nın tüm Türkiye'nin Cumhurbaşkanı olacağını mı düşünüyor veya düşünemiyor mu? Hakikaten kendilerini kandırabildikleri gibi halkı kandırabileceklerini mi düşünüyorlar. Halkın verdiği oy oranlarına bakarak bu safsatalara halkın ininmadığını göremiyorlar mı?

Muhalefet bütün stratejini Tayyip ERDOĞAN üzerine kurdu ve kuruyor. Başka önerileri yok, başka siyasetleri yok, projeleri de yok. Tayyip ERDOĞAN halkın önüne yapacağı işlerle çıkıyor, diğerleri varlığından rahatsız oluyor, halk ta onlara itibar etmiyor. Milletimiz dinamik, milletimiz çalışmayı seviyor ve hep sevmiştir. Biz tarih boyunca Ordu Millet olarak hakkıyla nam salmışız. Bu demektir ki bu millet insanlık için, toplum için, devlet için, millet için çalışmayı seviyor, bu yolda çalışanı da seviyor. Muhalefet partileri bunu göremiyor. Türk Milliyetçisi olduğunu iddia eden parti de bunu göremiyor, kendisinin ezeli rakibinin kuyruğuna takılıyor, üretemiyor sürükleniyor. Onları birleştiren de ortak düşmanları. Kişi üzerinden siyaset üretmek. Bu ülkeye verecek bir şeyi olmamanın dayanılmaz hafifliği.

Bu bakışından dolayı seçimin sonucunda kendileri için işin kolaylaşacağını söylüyorlar, sebebi de 2015 seçimlerinde Ak Parti'nin başında Tayyip ERDOĞAN'ın olmayacak olması. Muhalefetin düştüğü acziyetin gördüğünüz gibi  bu. Ey muhalefet böyle siyasi tavır olmaz, siz siyaseti böyle yapacaksanız, partilerinizi feshedin daha iyi.  Bir şahsın devrilmesi üzerine siyaset üretmek iyi bir yol değil, çünkü bunu çeteler de, siyaset dışı güçler de yapıyor, Gerçi siz de komitecilkle bunu Çatı ile yapalım dediniz ama siyasi aklını kaybeden partilerinizin oluşturduğu çatının duvarları çöktü üstünüze çatı da çöktü. Aklımıza gelmiyor değil, bu çatı acaba duvar üzerine mi kuruldu, yoksa sonuçta çökeceği belli olduğu için fazla gürültüsü çıkmasın diye yere mi kuruldu.

Bu seçimlerin sonucunda Pesilvanya Çetesi kaybetmiştir, başta CHP ve MHP ile14 siyasi parti çatısıyla birlikte kaybetmiştir.

Recep Tayyip ERDOĞAN kazanmış, çalışkanlık kazanmış, millete hizmet sevdası kazanmış, Türk Milleti kazanmış, insanlık kazanmıştır.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Konya'da Merkezi sınavlar öğrenci alan okullar belli oldu
Konya'da Merkezi sınavlar öğrenci alan okullar belli oldu
ZEYTIN DALI ve AFRİN TÜRKÜSÜ İBRAHİM DEMİRTAŞ
ZEYTIN DALI ve AFRİN TÜRKÜSÜ İBRAHİM DEMİRTAŞ