YAZMIŞ OLDUM…

YAZMIŞ OLDUM…

YAZMIŞ OLDUM…

Şifahiye medresesi Selçuklu müzesinden çıkmış gazeteye doğru yola koyulmuştum. Meydan Tarmvay durağında araç beklemeye başlamıştım. Bir yandan da bir yakınım hakkında sağlık bilgilerini almak için telefon görüşmesi yapıyorum. Tramvay durağının kenarından yürümekte olan 65 yaşlarında bir vatandaşın bana bakıp el sallayarak selam verdiğini gördüm. Selamını aldım. Gitti sanmıştım. Benim bulunduğum tarafa gelmiş benimle bir şeyler konuşmak istiyordu. Şahsı hatırlamaya çalıştım, hatırlayamadım.

“Bak gazeteci arkadaş. Uzaktan selam vererek gideceğimi sanıyorsan yanılıyorsun. Ben sana bir şey anlatmak için geldim”, dedi.

“Anlat dinliyorum,” dedim.

Anlatmaya başladı.

“Geçtiğimiz günlerde 50 yaşlarında ama biri ile karşılaştım. Biraz sohbet ettik. Sohbet ilerleyince samimiyetimizden cesaret alarak bir soru sormak istedim. Hayatta öğrenmek istediğim en önemli soruyu ama şahsa yönelttim: “Senin merak ettiğin şey nedir?” Diye sordum.

Ama olan şahıs biraz düşündükten sonra cevap verdi: “En çok merak ettiğim şey İnsan. Dokunuyorum evet iki kulak var. El var ayak var. Saç var sakal var. Bunların hemen hepsi bir birine benziyor. Hani siz Ali, Ahmet, Ayşe, Fatma diyorsunuz ya. İşte ben nasıl oluyor da benzer uzuvlara sahip kişilerin kim oldukların ayırt edebiliyorsunuz, onu merak ediyorum.” Diye cevap verdi.

O ama kişinin konuşması beni o kadar etkilemişti ki, benim nevrim döndü. Merak ettiğim ikinci soruyu sormayı bile unuttum. “Rüya görüyor musun ve nasıl bir rüya görüyorsun?”

Durakta karşılaştığım benim de ismini sormayı unuttuğum vatandaş bir yandan yukarıda özetlediğim konuşmaları bana aktarıyor, diğer yandan gözlerinden damlaları döküyordu. Oldukça etkilenmiş ve duygularını benimle paylaşmak istemişti. Selam verip ayrılırken “sağlığımızın kıymetini bilmemiz lazım. Bunları sana anlatmak, duygularımı seninle paylaşmak istedim. Bunun için anlattım. Yani anlatmış oldum. Allaha ısmarladık” diyerek yanımdan uzaklaştı.

Ben de o meçhul vatandaşla aramızda geçen kısa karşılaşmayı ve konuşmayı sizlerle paylaşmak istedim.

 Ben de yazmış oldum.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Eşkiya Dünyaya Hükümdar Olmaz Fragman 164. Bölüm Fragmanı Yeni Bölüm Son Fragmanı
Eşkiya Dünyaya Hükümdar Olmaz Fragman 164. Bölüm Fragmanı Yeni Bölüm Son Fragmanı
Tutunamayanlar Fragman 14. Bölüm Fragmanı Yeni Bölüm Son Fragmanı
Tutunamayanlar Fragman 14. Bölüm Fragmanı Yeni Bölüm Son Fragmanı