Mustafa SÜS VİZYON GENÇLİK HER YERDE

VİZYON GENÇLİK HER YERDE
Mustafa SÜS

VİZYON GENÇLİK HER YERDE

VİZYON GENÇLİK HER YERDE

Uluslararası Vizyon Gençlik Derneği (UVGD) Genel Başkanı Rahim Türk ile derneğin kuruluş felsefesini konuştuk.

“Sahipsiz öğrencilerden birinden gelen, içimi acıtan bir mesajla kendime geldim, mesajında kardeşimiz özet olarak, ‘bize sahip çıkın’ diyordu ve biz de ‘bir şey yapmalı’ diyerek yola koyulduk.” Diye söze başladıUluslararası Vizyon Gençlik Derneği (UVGD) Genel Başkanı Rahim Türk sohbetimize.

Liselerde, üniversitelerde, üniversite sonrası hayatlarında gençlerimizin başıboş yetişmemesi için ciddi bir kuruma ihtiyaçları olduğunu fark ettik.Milli manevi değerlerimize bağlı, entelektüel birikime sahip, ülkemizin maddi ve manevi yönden gelişmesine katkıda bulunacak gençleri yetiştirme, onlara her alanda destek olma gayretini amaçlıyoruz, diyerek devam ettik söyleşimize.

‘Bir şeyler yapmalı’ sözünden anladığım, elini taşın altına birileri koymalıydı, biz o taşın altına elimizi koyduk, dedi Rahim Bey.

Teşkilatlardan sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Murat Uluırgı da teşkilatlanmalar hakkında bilgi verdi:

Bir buçuk ay gibi kısa bir sürede 41 il ve 11 ülkede resmi olarak dernek açıldı ve 81 vilayetimizin tamamında şubelerimiz en yakın zamanda açılacak.

Bu kadar kısa bir süre içerisinde tüm yurtta teşkilatlanma heyecanının perde arkasını sorduğumda gülümseyerek şu cevabı verdi Rahim Bey:

-          Herkes soruyor, sizin arkanızda kim var? Diyorum ki, bizim arkamızda Allah var ve bize inanan, bizim çalışmamıza katkıda bulunacak inançlı bir gençlik var…

Peki, siyasetin neresindesiniz? Herhangi bir siyasi partiden destek alıyor musunuz?

-          Mutlaka herkesin bir siyasi dünya görüşü vardır. Ülkemizin dünyada söz sahibi olmasının, içeride de kalkınmasının arkasındayız. Biz gençlerimizin her alanda başarılı olmasını ve ülkeye katkıda bulunmasını ve hatta siyasi yönden birikimle donatılmasını istiyoruz.

-          Bizim illa bir siyasi partiye angaje olmamız gerekmiyor. Her siyasi partiye eşit mesafedeyiz.

-          Makamdan güç almak yerine, makama güç katmak, birinci önceliğimizdir.

-          Değerlerimizi koruyarak oluşturacağımız bu platformda belki de ülkemizin geleceğinde söz sahibi olan siyasetçiler yetiştireceğiz.

-          Bu bir okuldur. Her siyasi görüşten insanımız bizim derneğimizde kendisine yer bulabilir ve hatta bize katkıda da bulunabilir.

-          Biz tam anlamıyla, özgür, bağımsız, kimseden emir almayan bir dernek olarak insanımıza, ülkemizin geleneklerine, değerlerine bağlı, ufku geniş insanlarla yola çıkıyoruz.

Dernek bu bir buçuk aylı sürede ne yaptı?

-          T.C. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı yardımcısı Halil ETYEMEZ, Milli Eğitim Bakan yardımcısı Orhan ERDEM ve TRT Spikeri Erdoğan Arıkan beylerin katılımıyla üniversitelerimizde konferanslar düzenledik.

-          Yabancı ülkelerden gelen ERASMUS öğrencileriyle çeşitli etkinlikler düzenledik, onları misafir ettik.

-          41 ilin başkanlarıyla Konya Anemon otelde İl Başkanları toplantımızı gerçekleştirdik.

Görünen o ki, Uluslararası Vizyon Gençlik Derneği, ülkemizin geleceğine damgasını vuracak çok önemli bir dernek olarak tarihe adını yazdıracak.

mustafasus@hotmail.com

www.mustafasus.com

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Konya'da Merkezi sınavlar öğrenci alan okullar belli oldu
Konya'da Merkezi sınavlar öğrenci alan okullar belli oldu
ZEYTIN DALI ve AFRİN TÜRKÜSÜ İBRAHİM DEMİRTAŞ
ZEYTIN DALI ve AFRİN TÜRKÜSÜ İBRAHİM DEMİRTAŞ