Mustafa SÜS MİNİ ETEKLİLER RUSYA’YA GİTSİN!

MİNİ ETEKLİLER RUSYA’YA GİTSİN!
Mustafa SÜS

MİNİ ETEKLİLER RUSYA’YA GİTSİN!

MİNİ ETEKLİLER RUSYA’YA GİTSİN!

Ülkemizde hiçbir sorun kalmadı.

Eğitim sorununu çözdük.

Sağlık sorununu, ulaşım sorununu, asgari ücretle geçim sorununu, işsizlik sorununu, yerli teknolojinin gelişimi sorununu, anadilde eğitim sorununu çözüme kavuşturduk.

Alevi kardeşlerimizin sorunu, Ruhban okulu sorunu, bölgesel geri kalmışlık sorunu da çözüme kavuştu.

Bölgemizde gelişen olumsuz gidişat konusu üzerine nasıl bir tavır sergileyeceğiz, eski gücümüze nasıl kavuşacağız? Gibi soruların da cevabı hazır, çözümü de.

Şimdi gönül rahatlığıyla başörtüsü üzerine, andımız üzerine, yapay bölücülük üzerine, düşünce özgürlüğü üzerine kafa yorabiliriz.

İçki içenlerin hapse tıkıldığı,

Mini etek ve dekolteli kadınların işten çıkarıldığı,

Hükümete günde en az on kez küfreden, yalan haberlerle reyting yapan, nefret suçu ile düşünce özgürlüğünü birbirine karıştırıp, düşünce özgürlüğü yok diyerek manşet atan, muhafazakâr insanları yaftalayan, kendisi birilerine yandaş değilmiş gibi, hükümet lehine yazı yazanları yandaşlıkla suçlayan gazete ve televizyonların hemen ardı arkasına kapatıldığı,

Tabii ki eleştiri yapacağım diyerek köşesinde kin kusan, ağzından salyalar akıtarak Müslümanları aşağılayan, hükümete vuracağım derken, kendi bilmezlerin yaptığı eylemleri hükümete yıkan yazar bozuntularının anında simit satmaya başladığı,

Gazete ve haber sitelerinde, yorum adı altında muhafazakârlara ve hükümete, ağza alınmayacak hakaretler edenlerin adreslerinin hemen deşifre edilip ceza üstüne ceza verildiği,

Alevi vatandaşlara geçmiş dönemlerde hiçbir hak vermeyip de şimdilerde, teslim edilen her türlü hakka “istemezük” diyenlerin hoş görüldüğü,

Sosyal medyada, provakatif mesajlar paylaştığı halde, gözlerimizin içine baka baka, yalan yanlış sözlerle insanları galeyana getiren sözüm ona aydınların anında evinden derdest edilip karakollarda çile çektirildiği bir ülkede, gerçek sorunların tartışılması olası değildir.

Şimdi elimizi vicdanımıza koyalım ve herkes için özgürlük isteyelim.

Nasıl mı?

Yapay sorunlar üretip, gerçek sorunların üzerini örtelim.

Sırf başörtüsüne olumsuz laf etmedi diye, mecliste güler yüzün altında, kin kusan, olmayanları olmuş gibi gösteren, olanları da olmamış gibi gösteren yalancı ve sahtekâr bir Şafak’ın doğuşuna hoş geldin, diyelim.

Ülkemizde evet bir sorun var.

Bu sorunun adı da herkesin adı gibi bildiği, ne yapılırsa yapılsın, artık eski şaşalı günlerine dönemeyecek madrabazların iktidarını kaybettiği sorunu.

Yıllarca kendisi gibi olmayanları ötekileştirip, şimdilerde özgürlüğü dibine kadar yaşadığı halde, özgür değiliz diyerek, kendilerini de ötekileştirerek, bizi ötekileştirdi bu hükümet diyecek kadar had bilmezlerin sorunu.

Geçmişleri o kadar ötekileştirme, hor görme ve aşağılama pisliği içinde olduğunu da bilmediğimizi zannedecek kadar zeytinyağı gibi üste çıkanların var olduğu sorunu.

Çok merak ediyorum:

Başörtülüler Arabistan’a gitsin denildiği zaman, kafasını kuma gömüp, kıçını ortada bırakanlar, “Mini etekliler Rusya’ya gitsin.” cümlesine benzer bir cümle duysalar, ne yaparlardı acaba?

mustafasus@hotmail.com

 

www.mustafasus.com 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İsveç 2 - 3 Türkiye maçın geniş özeti ve goller izle
İsveç 2 - 3 Türkiye maçın geniş özeti ve goller izle
Konya'da Merkezi sınavlar öğrenci alan okullar belli oldu
Konya'da Merkezi sınavlar öğrenci alan okullar belli oldu