Emine Balık Aile sigortasını anlattı
Cumhuriyet Halk partisi Konya Milletvekili Aday Adayı Emekli öğretmen-Avukat Emine Balık, “Aile sigortası, kadınlarımıza ekonomik güvence verecektir” dedi.
Bu haber 06 Nisan 2011, Çarşamba 12:15:16 eklenmiş ve 1606 kez görüntülenmiştir.
Emine Balık Aile sigortasını anlattı

Cumhuriyet Halk Partisi Konya Milletvekili Aday Adayı Emekli öğretmen-Avukat Emine Balık, çalışmalarını ilçe ve belde gezileriyle sürdürüyor.

            CHP Konya Milletvekili Aday Adayı Emine Balık, Yalıhüyük İlçe Başkanlığını ziyaret etti. Ziyarette konuşan Aday adayı Emine Balık, konuşmasında şu sözlere yer verdi. Önce kadınlar, toplumun yarısından söz ediyoruz. Kadınlara seçme seçilme hakkını veren parti CHP’dir. Ama seçme seçilme hakkı yetmez, şimdi CHP onlara ekonomik güvence de verecek. Hedef her evin geliri her ay en az ayda 600 lira olacak. Aile sigortasını getireceğiz, ailede kadını en güçlü konuma getireceğiz, bundan kimsenin şüphesi olmasın.

Her yoksul ailede kadının banka hesabına 600 lira yatıracağız. Biz aile sigortasını söyledik, Başbakan ‘yoksul sayısı sizin hesapladığınızdan daha fazla’ diye itirafta bulundu. Kayıt dışı yoksul itirafını yapan da sözde bu ülkenin başbakanı.

Aile sigortasının sadece yoksulluğu gideren bir sigorta dalı olmadığını ifade eden Emine Balık , ”Bu harcamalardan önce yararlanacak olan mahallenin esnafı. Zincirleme gidecek. Esnaf malını daha büyük tüccardan alacak. Reel ekonomiyi güçlendireceğiz, işsizliği de yoksulluğu da yeneceğiz.”dedi.

Video

HABER

KAYNAĞI

..

FACEBOOK YORUM  Yorumlarınızı Facebook hesabınız üzerinden yapın

..
Diğer Seçim 2014 haberleri
 
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 


Renklihaber.net  - Gerçek Haber - Konya Haberler canlı
© Copyright 2013 RenkliHaber.net. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
Haber
Spor
haberler haberler ..