Emine Balık, CHP'den aday adayı oldu
CHP İl Yönetim Kurulu Üyeliği’nden istifa eden Emine Balık, 12 Haziran 2011 tarihinde yapılması planlanan milletvekili seçimlerinde aday olduğunu açıkladı
Bu haber 13 Mart 2011, Pazar 00:17:44 eklenmiş ve 1889 kez görüntülenmiştir.
Emine Balık, CHP'den aday adayı oldu
CHP’nin aldığı tavsiye kararına uyarak aday olduğunu söyleyen Balık, “Partimizin almış olduğu tavsiye kararına uyarak 10 Ocak 2011 tarihinde, Konya CHP İl Yönetim Kurulu üyeliğinden istifa etmiş bulunmaktayım. 1961 yılı Konya Bozkır doğumlu olduğunu söyleyen Balık, “İlk, orta ve lise eğitimimi Konya'da tamamladım. Ardından Selçuk Üniversitesi’nde Sanat Tarihi ve Arkeoloji okudum. Mezuniyetimden sonra uzun süre işsiz kaldım. Yeniden okumaya karar vererek, Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ne girdim. 1992 yılında Doğu ve Güneydoğu Anadolu'ya yapılacak öğretmen görevlendirmesine müracaat ettim ve Erzurum /İspir ilçesinin küçük bir dağ köyünde öğretmenlik yapmaya başladım. Aynı yıl Hukuk Fakültesi’nden mezun oldum ve avukatlık stajımın bir kısmını Erzurum'da, kalan kısmını Konya'da tamamlayarak öğretmenliğin yanı sıra serbest avukatlık yapmaya başladım. 2007 yılında öğretmenlikten emekli oldum ve halen kendime ait avukatlık bürosunda serbest avukatlık yapmaktayım” diyerek kendini tanıttı.
 
“Öğretmenliğim nedeniyle eğitimin tüm sorunlarını ve eğitimcinin sıkıntılarını, memuriyeti ve sıkıntılarını, avukatlığım nedeniyle hukuku ve günümüzde yaşanan hukuksuzlukları, yargının ve yargılananların, yargı önünde hak arayıp bulamayanların sorunlarını, serbest piyasayı ve sıkıntılarım yaşayarak öğrenmiş bulunmaktayım” diyen Balık, “Evli ve iki çocuk sahibi bir anneyim. Günümüz koşullarında yurdumun tüm anneleri gibi, temel kaygım çocuklarımın insan onuruna yakışacak, demokratik, sosyal, hukuk devleti ilkeleri ile yönetilen bir ülkede yaşama olanaklarının ellerinden kayıp gidiyor olmasıdır” şeklinde konuştu.

memleket

Video

HABER

KAYNAĞI

..

FACEBOOK YORUM  Yorumlarınızı Facebook hesabınız üzerinden yapın

..
ETİKETLER : Emine Balık
Diğer Seçim 2014 haberleri
 
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 


Renklihaber.net  - Gerçek Haber - Konya Haberler canlı
© Copyright 2013 RenkliHaber.net. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
Haber
Spor
haberler haberler ..