Meram'a Semt Polikliniği
Konya Numune Hastanesi bünyesinde ilk semt polikliniği Meram ilçesi Ahmet Özcan Caddesi üzerinde hizmete açıldı
Bu haber 22 Şubat 2011, Salı 13:49:15 eklenmiş ve 12582 kez görüntülenmiştir.
Meram'a Semt Polikliniği

Açılış törenine Ak Parti Konya Milletvekilleri Prof. Dr. Sami Güçlü, Hüsnü Tuna ve Mustafa Kabakcı ile Meram Belediye Başkanı Dr. Serdar Kalaycı, Konya Müftüsü Şükrü Özbuğday, İl Sağlık Müdürü Hasan Küçükkendirci, Konya Numune Hastanesi Başhekimi Op. Dr. H.İbrahim Topatan, protokol mensupları, sağlıkçılar ve mahalle sakinleri katıldı.

Konya Numune Hastanesi Başhekimi Op. Dr. H.İbrahim Topatan, sağlıkta dönüşüm projeleri çerçevesinde insan merkezli hizmet anlayışına yeni bir halka daha eklediklerini belirterek, “Meram Belediyesi’nin ana arterleri arasında bulanan Ahmet Özcan Caddesi üzerinde ilk semt polikliniğimizi hizmete açıyoruz. Burada 14’ü uzman doktor olmak üzere toplam 40 personel görev yapacak.” dedi.

Sağlık hizmetini halkın ayağına götürme açısından semt polikliniklerinin büyük önem taşıdığına dikkat çeken İl Sağlık Müdürü Hasan Küçükkendirci, “Meram ilçemizde çok hızlı gelişen bir cadde olan Ahmet Özcan Caddesi üzerinde hizmet açılan bu semt polikliniğinin hayırlı olmasını diliyorum. Şehrimizin farklı bölgelerinde çok yakın zamanda yeni semt poliklinikleri hizmet girmeye devam edecek” diye konuştu.

Meram Belediye Başkanı Dr. Serdar Kalaycı da sağlık sektöründe yaşanan gelişmeleri hiç kimsenin görmemezlikten gelemeyeceğini belirterek, “Hükümetimiz sosyal güvenlik kurumlarını SGK çatısı altında birleştirerek bütün insanların sağlıktan eşit şekilde yararlanmasının önünü açtı. Her vatandaşımız istediği hastaneye giderek istediği doktora muayene olup istediği eczaneden ilacını alabiliyor. Numune Hastanemiz tarafından ilçemize kazandırılan semt polikliniğinin hayırlı olmasını diliyorum. Yerel yönetimler olarak biz de farklı mahallelerimize aile sağlığı merkezleri açmaya devam edeceğiz” dedi.

Ülkemizde özellikle eğitim ve sağlık alanında çok iyi gelişmelerin yaşandığına işaret eden Ak Parti Konya Milletvekili Prof. Dr. Sami Güçlü de şöyle konuştu: “2002 ile 2010 arasında kamuoyunun en büyük takdirini kazanan sektör sağlık sektörü olmuştur. Yani halkımız en çok bu alanda yaşanan gelişmeleri takdir etmiştir”

Konuşmalardan sonra Konya Müftüsü Şükrü Özbuğday’ın yaptığı dua ile Ahmet Özcan Caddesi Semt Polikliniği’nin açılışı gerçekleştirildi

Video

HABER

KAYNAĞI

..

FACEBOOK YORUM  Yorumlarınızı Facebook hesabınız üzerinden yapın

..
Diğer 3. Sayfa haberleri
 
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 


Renklihaber.net  - Gerçek Haber - Konya Haberler canlı
© Copyright 2013 RenkliHaber.net. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
Haber
Spor
haberler haberler ..