Kızlık Zarı Çeşitleri, Vajina çeşitleri ve resimleri (Am) Masturbasyon ve kızlık zarı hymen

Sık sorulan Sağlık soruları ve cevapları
Bu haber 13 Mayıs 2011, Cuma 23:55:17 eklenmiş ve 163985 kez görüntülenmiştir.
Kızlık Zarı Çeşitleri, Vajina çeşitleri ve resimleri (Am) Masturbasyon ve kızlık zarı hymen

HABER KAYNAĞI

içerik kaynaktan otomatik çekilmektedir.

Sağlık Önemlidir sizde her türlü sağlık sorunlarınız için TÜM SORUNLARINIZI    dr_saglik_hatti@hotmail.com    SORABİLİRSİNİZ

 

Cinsel ilişki ile kızlık zarı kanama olup olmayacağı bu ortasındaki deliğin genişliğine, ela

Annuler Kızlık Zarı; Annuler kızlık zarı en sık görülen kızlık zarı şekli dir.Kadınların %70-90’ı bu şekildedir.Annuler kızlık zarları halka şeklinde vajina girişinde olup ortasındaki delik de tam ortada bir halka şeklindedir. Bu yapı normal kızlıkzarı yapısıdır.Bazen bu ortadaki delik normalden fazla geniş (en alttaki resimde bu durum gösterilmektedir) ,kanlanması çok az veya esnek olduğunda ilişki ile kanama olmamaktadır. Buna “elastik kızlık zarı, elastik hymen” denmektedir.

 

İmperfore Kızlık Zarı; İmperforate hymen olarak da isimlendirilen bu durum çok nadir olup doğuştan kızlık zarının yapısında hiç delik bulunmayabilir ve bu durum ergenlik ve ilk adet ile birlikte ileride ciddi tıbbi sonuçlar doğurabilmektedir. Adetin başlaması ile kan dışarı akamayacağı için iç genital organlarda her ay adet kanı artarak birikir.Çok şiddetli karın ağrı yapar. 15 yaşına gelmiş ve adet görmemiş genç kızlar imperforate hymen yönünden kontrol edilmeli ve bu durum varlığında küçük bir operasyon ile kızlık zarının açılması gerekmektedir.

 

Septalı Kızlık Zarı; Septalı kızlık zarı çok nadir görülür . Kızlık zarının şekli ortasında bir “köprü” olacak şeklindedir ve hymen ortasındaki delik bir bant ile ikiye köprü şeklinde ayrılmaktadır. Hiçbir tıbbi belirtisi yoktur. Yeni evli çiftler ilk cinsel ilişkide çok ağrı , normalden fazla kanama veya cinsel ilişkiye tam girememe şikayeti ile genellikle başvurmaktadırlar. Septalı kızlık zarı eğer cinsel ilişki ile yırtılmaz ise küçük bir operasyon ile ortadaki “köprü-septum” kesilmelidir.

 

 

Ksentrik Kızlık Zarı;

Ksentrik himen yarımay şeklinde bir yapıda olup bu zarın alt kısmı üst kısmına göre daha kalın ve geniştir. İlk cinsel ilişki ile genellikle yırtılamaz veya çok zorlama uygulandığında aşırı şiddetli kanamalar olabilmektedir.Genellikle çiftler cinsel ilişkiye girememe ve ağrı şikayeti ile bir kadın doğum uzmanına başvurup küçük bir operasyon ile kızlık zarı kesilmektedir.

 

Kribriform Kızlık Zarı;

Bu tip hymen oldukça nadirdir. Bir elek şeklinde veya bir zımba ile delinmiş görüntüsü veren ortasında çok sayıda küçük küçük delik içeren yapıdadır. Bu tip kızlık zarları cinsel ilişki ile yırtılmazlar veya ilişki sırasında kızlık zarı yerine vajina dokusu zarar görüp fazla kanamaya sebep olabilmektedirler ve mutlaka ameliyatla açılmaları gerekmektedir. Bazıları bir dantele benzetmektedirler.

 

Yırtılmış Kızlık Zarı , Bozulmuş Hymen; Kızlık zarı bozulması değerlendirilmesi ancak bir hekim muayenesi ile yapılabilmektedir, ve buna yanlış bir tabir olarak “ bekaret testi “ denmektedir.Yandaki resimde yırtık kızlık zarı üzerindeki yırtık yerler mavi oklarla gösterilen 2 tane “siyah çizgi” olan bölüm olarak gösterilmiştir. Yırtık kızlık zarı durumu hekim tarafından yapılan muayenede kızlık zarının “saat 3 ve saat 7 hizasında” yırtılmış olduğu ifadesi ile belirtilmektedir. Yırtılma genellikle birden fazla yerde olmaktadır.

 
 

Elastik – Esnek Kızlık Zarı; Cinsel ilişki ile yırtılmayan , kanamayan ve elastik kızlık zarı olarak isimlendirilen durum. Esnek kızlık zarı nın ortasında bulunan açıklık- delik normalden daha geniş ve kanlanması daha azdır( yandaki resimde beyaz okla işaretli alan). Elastik kızlık zarı ilk ilişki sırasında yırtılmayıp penisin girmesine kanama olmadan izin verebilen bir yapıdır ve sık görülür . Böyle bir hymen yapısına sahip kadınlarda ilki ilişki ile kanam olmadığından çiftler bazen teyid için doktora başvurabilmektedirler

..

FACEBOOK YORUM  Yorumlarınızı Facebook hesabınız üzerinden yapın

..

ETİKETLER : vajina çeşitleri am resimleri sexi hikayeler fantazi haberler ve hikayeler Yarak resimleri am çeşitleri
Diğer Sağlık haberleriKöşe Yazarları
 ‹ 
 › 
RenkliFace RenkliTwit

Renklihaber.net  - Gerçek Haber
© Copyright 2013 RenkliHaber.net. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
Haber
Konya'nın Haberleri
Video Haberler
Mobil Haber
Canlı Yayınlar
Köşe Yazarları
Konya Gazeteleri Tüm Sayfalar
Spor
Konyaspor
Fenerbahçe
Beşiktaş
Trabzonspor
Bursaspor
Puan Durumları
haberler haberler ..