Başbakan Erdoğan İstanbul Kazlıçeşme mitingi CANLI İZLE
İstanbul Kazlıçeşme mitinfi canlı netten izle
Bu haber 05 Eylul 2010, Pazar 16:18:46 eklenmiş ve 13289 kez görüntülenmiştir.
Başbakan Erdoğan İstanbul Kazlıçeşme mitingi CANLI İZLE

Sabah saatlerinde başlayan yağmura rağmen yüzbinlerce İstanbullunun Kazlıçeşme meydanını doldurduğu gözlemlendi.

Erdoğan'ın konuşması:

Seni selamlıyorum İstanbul...

Türkiye tek yürek oldu. Türkiye kardeşlikte, heyecanda, demokraside, özgürlükte, hukukta, adalette birleşti. Buraya gelmeden önce 36 şehre uğradım. 

BAYRAMLAŞMA İSTANBUL'DA

 Ben bayramlaşmayı İstanbul'da ilçe ilçe sizlerle beraber yapacağım. Üç gün İstanbul'da olacağım, sizlerle beraber olacağım. Bu bayramlar demokrasi, özgürlükler, adalet, hukuk ve Ramazan Bayramı olacak.

Değerli kardeşlerim Türkiye evet diyor, ileri demokrasi ve özgürlük isteyenler evet diyor. Üstünlerin hukuku değil, hukukun üstünlüğünün egemen olmasını istiyenler evet diyor. Çetelere dur demek isteyenler evet diyor. Korsanlara bu ülkede geçit yok diyenler evet diyor.

Yargıdaki siyasallaşmaya, kadrolaşmaya dur demek için Türkiye evet diyor. Huzur, kardeşlik, birlik,beraberlik, dayanışma için evet diyor.

BU BİR CİBİLLİYET MESELESİ

Benim başörtülü bacılarımın örtüsünü rahibe kıyafetine benzettiler. Sonra da kalkıp "bizim değil,  Başbakan sorumluyu bulsun" dediler. 24 saat geçmeden sorumlular bulundu. Onun talimatıyla değil de eşeği sağlam kazığa bağlamak için İçişleri Bakanım açıklamayı yaptı.

Bu bir cibilliyet meselesi sevgili İstanbullular... Sen kalkacaksın bu ülkede benim başörtülü bacıma, kardeşime rahibe benzetmesi yapacaksın. İşte onun için buradan çıktıktan sonra kapı kapı dolaşacağız.

BİR GÜN ÖRTER BİR GÜN AÇAR

Aynı şeyi 411 olayında da yaşamadık mı? Peki ne oldu? Bunlar Anayasa Mahkemesi'ne götürdü mü değişikliği? Sayın Kılıçdaroğlu, burada senin imzan yok muydu? Kılıçdaroğlu şimdi çıkmış diyor ki 'Başörtüsü meselesini ben hallederim.' Kimse inanmıyor, bunu anlayınca televizyonlarda 'Bir gün başını örter birini açar' dedi. Sen milleti oyuncak mı zannediyorsun. 7,5 yılımız prangalarla geçti, artık milletimize hizmet etmek istiyoruz.

GAZETELERDEKİ İLANLARIN KAYNAĞI

Gazetelerin arkasında her gün bir maddenin ilanları çıkıyor. Mevcut madde nedir, ne olması gerekir onu açıklıyoruz. Muhalefet diyor ki o kadar parayı nereden buluyor? Ey CHP, ey MHP, siz hazineden para alıyor musunuz? Ben de hazineden para alıyorum. İş bu paralar o ilanları veriyoruz. Sen bu paraları nerede harcıyorsun onu bilemem. Ama ben burada harcıyorum

SEN KULLANMADIN MI BAHÇELİ?

Diyor ki "devletin arabasıyla" geziyor. Evet bugüne kadar böyle gezdim. Bu bana yasayla verilen bir hak. O araç gereçler makama tahsislidir. Fakat bunu bile saptırıyorlar. "Devletin imkanlarını kullanıyorlar "diyorlar. Siz devletin 3.5 yıl başında oldunuz sayın Bahçeli? Sen bunu kullanmadın mı Sayın Bahçeli?

Başbakan Erdoğan Kazlıçeşmede partisince düzenlenen referanduma evet mitinginde konuşuyor Yağmura rağmen meydana yüzbinlerce kişi toplandı. Erdoğan, İstanbul'daki partiliye bayram müjdesi verdi. CANLI İZLE

Video

HABER

KAYNAĞI

..

FACEBOOK YORUM  Yorumlarınızı Facebook hesabınız üzerinden yapın

..
Diğer Manşet haberleri
 
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 


Renklihaber.net  - Gerçek Haber - Konya Haberler canlı
© Copyright 2013 RenkliHaber.net. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
Haber
Spor
haberler haberler ..