AÖF sınav sonuçları açıklandı


AÖF sınav sonuçları açıklandı

Koronavirüs nedeniyle online olarak gerçekleştirilen AÖF'ün sonuçları açıkladı...

AÖF sınav sonuçları açıklandı
AÖF sınav sonuçları açıklandı Önemli Haberler

Koronavirüs nedeniyle online olarak gerçekleştirilen AÖF'ün sonuçları açıkladı... 

 

Anadolu Üniversitesi, bahar dönemi online sınav sonuçlarını öğrenmek isteyen İktisat ve İşletme öğrencileri araştırma yapıyor. Açıköğretim Fakültesinde önlisans ve lisans eğitimi alan öğrenciler için ara sınav sonuçları anadolu.edu.tr adresinden T.C kimlik numarası ve şifreyle sorgulanacak. İşte 2021 AÖF sınav sonucu öğrenme ekranı
   

 

AÖF Ara Sınav Sonuçları Açıklandı Mı?

Anadolu Üniversitesi 19 Nisan tarihinde sona eren vize sınav sonuçlarını henüz erişime açmadı. Sonuçların 26 Nisan tarihinde gün içerisinde adayların sorgulamasına açılması bekleniyor. Senato kararı ile 2020 eğitim öğretim yılından itibaren ders geçme notu 35 olarak olarak belirlendi. Sınava katılan ve 35 üzeri puana sahip öğrenci dersi başarıyla tamamlamış sayılır.

AÖF Sınav Sonuçları Nasıl Sorgulanır?

Anadolu Üniversitesi, Açıköğretim Fakültesi sınavları çevrimiçi olarak iki ayrı grupta düzenlendi. Son grubun sınavları 19 Nisan itibariyle tamamlandı. Bahar dönemi vize sınavı olarak bilinen ara sınav sonuçları anadolu.edu.tr adresinden veya e-devlet üzerinden sorgulanabilecek. Sizde sınav sonuçları ilan edildiğinde aşağıda bulunan sorgulama sayfasından görüntüleyebilirsiniz.

AÖF Sınav Sonucu Sorgulamak İçin Tıklayınız. (açıklandığında aktif hale gelecek)

Sınavda 4 Yanlış Cevap 1 Doğru Cevabı Götürür Mü?

Sınav puanı hesaplanırken, her sınavdaki doğru ve yanlış cevap sayıları belirlenir. Her testteki doğru cevapların sayısından yanlış cevapların sayısının dörtte biri düşürülerek sınav puanı hesaplanacaktır. Bu nedenle sınavda 4 yanlış cevap 1 doğru cevabı eleyecek.

Kopya Çeken Öğrencilerin Sınavları İptal Edilecek!

Anadolu Üniversitesi, geçtiğimiz güz döneminde online olarak düzenlenen sınavda kuralları ihlal ettiği tespit edilen öğrencilerin sınavlarını geçersiz saymıştı. 2021 bahar dönemi sınavı soruları öğrencilere özel olarak hazırlandı. Soruların tamamını veya bir kısmını kopya etmek, fotoğraflarını çekmek, herhangi bir yolla çoğaltmak, paylaşmak ve dijital ortamda yayınlamak suç teşkil etmektedir. Sınavda kopya çektiği tespit edilen öğrencinin o sınavları geçersiz sayılacaktır.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
TYB KONYA’DA “YUNUS’TAN ÂKİF’E ŞİİRİN DEĞİŞTİRME GÜCÜ” KONUŞULDU
TYB KONYA’DA “YUNUS’TAN ÂKİF’E ŞİİRİN DEĞİŞTİRME GÜCÜ” KONUŞULDU
'Cevabımızı Birlik ve Beraberlikle Hizmet Ederek Vereceğiz'
'Cevabımızı Birlik ve Beraberlikle Hizmet Ederek Vereceğiz'