SOĞUK KIŞ GÜNLERİNDE DE YALNIZ DEĞİLLER


SOĞUK KIŞ GÜNLERİNDE DE YALNIZ DEĞİLLER

MERAM BELEDİYESİ, SAHİPSİZ SOKAK HAYVANLARINI SOĞUK KIŞ GÜNLERİNDE DE YALNIZ BIRAKMIYOR

SOĞUK KIŞ GÜNLERİNDE DE YALNIZ DEĞİLLER
SOĞUK KIŞ GÜNLERİNDE DE YALNIZ DEĞİLLER Haberler

Meram Belediyesi, soğukların iyiden iyiye kendini hissettirmesi ve kar yağışının tüm şehri etkisi altına almasıyla mama ve su bulmakta zorlanan sokak hayvanları için adeta seferber oldu. Beslenme odaklarına bırakılan mama ve su miktarı ile besleme aralıklarını artırdıklarını ifade eden Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, vatandaşlardan da sokakta yaşayan sahipsiz hayvanlar için pandemi, sokak kısıtlamaları ve soğukların birleştiği bu günlerde daha hassas davranmalarını istedi.

 

 

Meram Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü Ekipleri, pandemi süreci ve sokak kısıtlamalarının ardından gelen soğuklar ve kar yağışı ile zor günler yaşayan sahipsiz sokak hayvanları için yeniden teyakkuza geçti. Sokak kısıtlamaları sebebiyle beslenme odaklarına bıraktıkları mama ve su miktarı ile beslenme sıklığını artıran ekipler, soğuk hava şartları ve kar yağışı nedeniyle bu çalışmalarını bir kat daha artırdı. Sokak hayvanlarını bu zorlu günlerde asla yalnız bırakamayacaklarını kaydeden Başkan Kavuş, “Sokaktaki can dostlarımız kışın da bize emanet. Biz o canların her birini önce Allah’ın sonra Meramlıların bize emaneti olarak görüyor ve bu anlayışla sahip çıkıyoruz” dedi.

 

            BAŞKAN KAVUŞ; “BİR TAS SU BİR TAS YEMEK HAYAT KURTARACAKTIR”

 

Meram Belediyesi olarak sokaktaki canlar için 2020 yılında beslenme odaklarına 24 ton köpek maması ve 5 ton kedi maması bıraktıklarını ifade eden Başkan Mustafa Kavuş, sözlerini şöyle sürdürdü; “2021 yılı için bu rakamı artırma kararı aldık. Sokak kısıtlamalarının devam ettiği şu günlerde gelen soğuk havanın etkisi ve yoğun kar yağışıyla birlikte onların ihtiyaçları da arttı. Bunun bilinciyle biz de en yoğun çalışmalarımızı bu günlerde gerçekleştiriyoruz. Mama ve su ihtiyaçlarının yanında sağlıklarını da yakından takip ediyoruz. Ekip arkadaşlarımız, yaralanan ya da hastalanan bir sokak hayvanı için de seferber oluyor, eski sağlıklarına kavuşmaları için yoğun çaba sarfediyor. Hayvan barınağında toplanan can dostlarımızın tedavileri ve bakımları gerçekleştiriliyor. Öte yandan bu zorlu günlerde tüm hemşehrilerimizin de bu noktada bir kat daha hassas davranmalarının ve gösterecekleri farkındalığın ne denli önemli olduğunu bir kez daha hatırlatmak istiyorum. Evlerinin, bahçelerinin önüne koyacakları bir tas yemeğin, bir tas suyun hayat kurtaracağını asla unutmasınlar. Emanete hep birlikte ancak bu şekilde sahip çıkabiliriz.”

Oluşturulma Tarihi : 18.02.2021

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
TYB KONYA’DA “YUNUS’TAN ÂKİF’E ŞİİRİN DEĞİŞTİRME GÜCÜ” KONUŞULDU
TYB KONYA’DA “YUNUS’TAN ÂKİF’E ŞİİRİN DEĞİŞTİRME GÜCÜ” KONUŞULDU
'Cevabımızı Birlik ve Beraberlikle Hizmet Ederek Vereceğiz'
'Cevabımızı Birlik ve Beraberlikle Hizmet Ederek Vereceğiz'