SAĞLIK VE HUZURUN ADRESİ MERAM HOBİ BAHÇELERİ ,Son Dakika


SAĞLIK VE HUZURUN ADRESİ MERAM HOBİ BAHÇELERİ ,Son Dakika

SAĞLIK VE HUZURUN ADRESİ MERAM HOBİ BAHÇELERİ

SAĞLIK VE HUZURUN ADRESİ MERAM HOBİ BAHÇELERİ ,Son Dakika
SAĞLIK VE HUZURUN ADRESİ MERAM HOBİ BAHÇELERİ ,Son Dakika Haberler
Vatandaşların şehrin kalabalığından ve stresinden ‘Meram’ ayrıcalığında uzaklaşmalarına olanak sağlayan Meram Hobi Bahçeleri, sakinlerine bugünlerde kendi emekleri ile yetiştirdikleri ürünleri almanın mutluluğunu yaşatıyor. İnsanın toprak için ayırdığı zamanın kendisi ve sevdikleri için pek çok açıdan yarar sağladığına vurgu yapan Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, vatandaşların emek ve alınterlerinin karşılığını aldıkça mutluluklarının da arttığına dikkat çekti.

Meram Belediyesinin, vatandaşların doğa ile baş başa zaman geçirmeleri, toprakla haşır neşir olarak günün ya da haftanın yorgunluğunu atabilmeleri ve yetiştirdikleri ürün ile organik gıdaya doğrudan ulaşabilmeleri amacıyla Karahüyük Mahallesinde hayata geçirdiği ‘Meram Hobi Bahçeleri’nin sakinleri bugünlerde kendi emekleri ile yetiştirdikleri ürünleri almaya başlamanın mutluluğunu yaşıyor. Zamanlarını en güzel bir şekilde geçirme fırsatı bulan bahçe sakinleri ayrıca çocuklarına da doğa ve toprak sevgisi aşılama imkânı yakalıyor. Çocuk oyun alanlarının da yer aldığı Meram Hobi Bahçelerinde ayrıca vatandaşların ibadetlerini rahat bir şekilde yapabilmeleri için de bir mescit bulunuyor. 

BAŞKAN KAVUŞ; “ALINTERİNİN KARŞILIĞINI ALAN VATANDAŞLARIMIZIN MUTLULUĞU BİR KAT DAHA ARTIYOR”

Toplam 175 bin metrekarelik bir alanda ve 200 metrekarelik 312 adet parselde vatandaşların kendi ürünlerini yetiştirme imkânı yakaladıklarını söyleyen Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, hobi bahçelerinin müdavimlerine, şehrin kalabalığından ve stresinden ‘Meram’ ayrıcalığında uzaklaşmalarına olanak sağladığına vurgu yaptı. Bu mutluluğun yanı sıra vatandaşların yıl boyunca işledikleri bahçe için döktükleri alınterinin karşılığını da  almaya başladığını kaydeden Başkan Kavuş, “Hobi bahçeleri, vatandaşlarımıza maddi, manevi, psikolojik, bireysel, sosyal her açıdan kazandırıyor; İlk olarak toprakla uğraşmanın verdiği huzurla karşılıyor, Meram’ın temiz havasında gerçek anlamda dinlenmenin kapılarını açıyor, üretmenin, emek vermenin ve alınterinin zevkini tattırıyor, burada buluşan aile bireyleri ve bahçede yerleri bulunan insanları birbirine yaklaştırıyor ve yardımlaşmanın güzelliğini gösteriyor. Tüm bunların yanında yetiştirdiği ürünlerle birlikte emeğinin karşılığını en güzel şekilde alan vatandaşlarımızın mutluluğu ikiye katlanıyor. ‘Hiçbir insan emeğinin ve alınterinin karşılığından daha güzel bir tat almamıştır’ gerçeğini hobi bahçelerini ekip vatandaşlarımızın gözlerinde görmekten büyük mutluluk duyuyoruz”  dedi.    

 

Oluşturulma Tarihi : 10.08.2020
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Konya Şeker meyve vermeye devam ediyor
Konya Şeker meyve vermeye devam ediyor
Kalk Gidelim Fragman 120. Bölüm Fragmanı Yeni Bölüm Son Fragmanı
Kalk Gidelim Fragman 120. Bölüm Fragmanı Yeni Bölüm Son Fragmanı