BİLİM KURDU BİLGİ YARIŞMASINDA NEFES KESEN MÜCADELE ,Son Dakika


BİLİM KURDU BİLGİ YARIŞMASINDA NEFES KESEN MÜCADELE ,Son Dakika

BİLİM KURDU BİLGİ YARIŞMASINDA NEFES KESEN MÜCADELE

BİLİM KURDU BİLGİ YARIŞMASINDA NEFES KESEN MÜCADELE ,Son Dakika
BİLİM KURDU BİLGİ YARIŞMASINDA NEFES KESEN MÜCADELE ,Son Dakika Haberler
Meram Belediyesi Bilim Kurdu Projesi kapsamında gerçekleştirilen ‘Bilgi yarışmasında’ nefes kesen bir mücadele yaşandı. Meram’da bulunan 15 ortaokulun katıldığı final sonucunda Mehmet Beğen Ortaokulu ile Zafer Ortaokulu birinciliği paylaştılar.

 

Tantavi Kültür ve Sanat Merkezinde gerçekleştirilen Meram Belediyesi Bilim Kurdu Projesi Bilgi Yarışması nefes kesen bir mücadeleye sahne oldu.  

 

15 ORTAOKUL BİRİNCİLİK İÇİN KIYASIYA MÜCADELE ETTİ

 

Bilim Kurdu dergisi yayınlarından hazırlanan soruların yer aldığı yarışmanın finalinde, Vakıfbank İHO, Çumralıoğlu İHO, Meram Aybahçe TOKİ Şehit Süleyman Ballan İHO, Meram Osman Gazi Ortaokulu, Mehmet Beğen Ortaokulu, Şehit Ömer Halisdemir İHO, Meram Zafer Ortaokulu, Mehmet Karaciğanlar Mevlana İHO, İsmail Adile Avcan İHO, Meram İHO, Mehmet Katırcı İHO, Necip Fazık Kısakürek Ortaokulları kıyasıya mücadele etti. Öğrencilerin heyecanına Meram Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Şenyiğit, Meram İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Koca, Meram İlçe Sağlık Müdürü Muammer Özdemir de ortak oldu.

 

YARIŞMA SONUNDA BİRİNCİLİĞİ İKİ OKUL PAYLAŞTI

 

Her okulu üç öğrencinin temsil ettiği yarışmada katılımcılara Bilim Kurdu Dergisinde yer alan bilgilerden 15 soru soruldu. Oldukça çekişmeli geçen yarışmada birinciyi belirlemek için joker sorular da soruldu. Yarışma sonunda Mehmet Beğen Ortaokulu ile Zafer Ortaokulu birinciliği paylaşırken ikinciliği Necip Fazıl Kısakürek Ortaokulu kazandı. İsmail Adile Avcan İHO, Vakıfbank İHO, Çumralıoğlu İmam Hatip Okulları  da üçüncüğü paylaştılar. Yarışmada dereceye giren okullara ve öğrencilere madalyaları ile birlikte Meram Belediyesi tarafından hazırlanan çeşitli hediyelerde verildi. Bilgi yarışmaları ödüllerinden sonra, Bilim Kurdu Projesinin daha önce gerçekleştirdiği ‘Münazara Yarışması’ ve ‘Akıl Zeka Oyunları Turnuvasında’ ödül almaya hak kazanan okullara ve öğrencilere de ödülleri takdim edildi.  

 

Oluşturulma Tarihi : 19.02.2020
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
MERAM’A YENİ 112 ACİL SAĞLIK HİZMETLERİ İSTASYONU KAZANDIRILIYOR ,Son Dakika
MERAM’A YENİ 112 ACİL SAĞLIK HİZMETLERİ İSTASYONU KAZANDIRILIYOR ,Son Dakika