Meram Belediyesi Melikşah Parkı’nın Temelini Attı

Meram Belediyesi, Konya’nın akciğeri olan Meram’da yeşil dokuyu koruma ve güçlendirmeye yönelik çalışmalarını sürdürüyor.
Bu haber 27 Nisan 2010, Salı 17:20:52 eklenmiş ve 13430 kez görüntülenmiştir.
Meram Belediyesi Melikşah Parkı’nın Temelini Attı

HABER KAYNAĞI

içerik kaynaktan otomatik çekilmektedir.

İçinde emekliler konağı, muhtar ofisi, kafeterya, trafik eğitim alanının yer alacağı ve engellilerin kolay kullanabileceği şekilde projelendirilen Melikşah Parkı’nın temeli düzenlenen törenle atıldı.  

Melikşah Mahallesi’nde düzenlenen törene Konya protokolü, mahalle sakinleri ve engelliler yoğun ilgi gösterdi.

Programın başında birer konuşma yapan Melikşah Mahalle Muhtarı Mehmet Civelek ile mahalle sakini Enes Konuş, bu önemli yatırımdan dolayı Başkan Kalaycı’ya teşekkür ettiler.

 

Melikşah Parkı’nı planlarken ticari bir mantıkla hareket etmediklerine dikkat çeken Meram Belediye Başkanı Serdar Kalaycı, “Bu alan içinde yer alan dükkanları da park projesine dahil ettik. 7 bin 800 metrekareye oturacak olan bu park, emekliler konağıyla, muhtar ofisiyle, trafik eğitim alanlarıyla, engelli yavrularımız için özel olarak tasarlanan fitness spor ve oyun aletleriyle ve yürüyüş parkurlarıyla fonksiyonel bir park olacaktır.” dedi.

Çalışmalarda “minimum maliyet ve maksimum fayda” prensibiyle hareket ettiklerini belirten Kalaycı, “Bu parkın yüzde 80’e yakın kısmı belediye çalışanları tarafından yapılmaktadır. Haziran ayı içerisinde hizmete açmayı planladığımız parkın yaklaşık maliyeti 800 bin TL” diye konuştu. Başkan Kalaycı, Melikşah Parkı’nın tamamlanmasıyla Hoca Ahmet Fakih Parkı ile birlikte yeşil doku koridoru oluşturacağını da sözlerine ekledi.

KALAYCI’DAN KENTSEL DÖNÜŞÜM MÜJDESİ

Başkan Kalaycı, önceki dönemde kentsel dönüşüm alanı ilan edilen Hacı İsa Efendi, Yenice ve Kurtuluş mahallelerine kapsayan proje ile ilgili de şu müjdeyi verdi: “TOKİ ile ön protokolünü imzaladığımız bu alanda inşallah birkaç ay içinde yaklaşık 2 bin 500 konutun da temelini atacağız”

Konya İl Genel Meclisi Başkanı Ali Selvi, Nisan yağmurlarıyla birlikte Meram’da hizmet yağmurunun devam ettiğini belirterek, “Bir tarafta Hoca Ahmet Fakıh Parkı diğer tarafta da Melikşah Parkı ile Meram özlenen yeşil dokusuyla birlikte hem imar alanında hem kentsel dönüşüm ve diğer altyapı hizmetleriyle gelişmeye, büyümeye devam ediyor” diye konuştu.

Sakatlar Derneği Konya Şube Başkanı Ahmet Mıhçı, son dönemde yapılan hizmetlerle engelli vatandaşların toplumla daha iyi kaynaştığını söyledi.

Belediye çalışmalarını üçlü saç ayağına benzeten Konya Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Mithat Büyükalim de şöyle konuştu: “Meram Belediyemiz tarafından yapılacak bu park fiziki, sosyal ve kültürel belediyecilik hizmetlerini bir arada bulundurmaktadır. Belediye başkanımızı ve emeği geçenleri kutluyorum”

Ak Parti Konya İl Başkan Vekili Ziya Özboyacı ise, dünyada sosyal belediyecilik denilince çevreye duyarlı belediyeciğin de akla geldiğini belirterek, “Bir belediye çevreye ne kadar çok yatırım yaparsa o kadar sosyal bir belediyedir. Şehrimizin en yeşil ilçelerinden biri olan Meram’da temelini atacağımız bu parkın ve tesislerin hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Konya Müftüsü Şükrü Özbuğday’ın yaptığı duadan sonra protokol üyeleri ve Meram Belediyespor’un engelli haltercileri butona hep birlikte bastı.

..

FACEBOOK YORUM  Yorumlarınızı Facebook hesabınız üzerinden yapın

..

ETİKETLER : Şükrü Özbuğday Serdar Kalaycı Uğur İbrahim Altay Mehmet Hançerli Ahmet Mıhçı Mithat Büyükalim
Diğer Konya haberleriKöşe Yazarları
 ‹ 
 › 
RenkliFace RenkliTwit

Renklihaber.net  - Gerçek Haber
© Copyright 2013 RenkliHaber.net. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
Haber
Konya'nın Haberleri
Video Haberler
Mobil Haber
Canlı Yayınlar
Köşe Yazarları
Konya Gazeteleri Tüm Sayfalar
Spor
Konyaspor
Fenerbahçe
Beşiktaş
Trabzonspor
Bursaspor
Puan Durumları
haberler haberler ..