Chrome her dosyayı tarıyor! ,Son Dakika


Chrome her dosyayı tarıyor! ,Son Dakika

Google Chrome, Windows bulunan bilgisayarlardaki tüm dosyaları sürekli olarak tarıyor!

Chrome her dosyayı tarıyor! ,Son Dakika
Chrome her dosyayı tarıyor! ,Son Dakika Haberler

Siber güvenlik uzmanı Kelly Shortridge, dünyanın en popüler web tarayıcılarının başında gelen Chrome’un bilgisayarınızdaki tüm dosyaları düzenli olarak taradığını ve verileri Google’a göderdiğini açıkladı.

Ancak hemen ekleyelim Google’ın amacı bilgisayarınızdan veri sızdırmak değil. Tam tersi; tarayıcıya saldırma ihtimali bulunan zararlı yazılımları keşfetmek. Bunun sebebiyse Chrome Cleanup Tool. Chrome Cleanup Tool bilgisayarınızda herhangi bir zararlı yazılımla karşılaşması durumunda ilgili verileri Google’a iletiyor.

Bunun sebebiyse şöyle açıklanıyor; geçtiğimiz günlerde ABD merkezli siber güvenlik şirketi Trustlook'un uzmanları, Twitter, Facebook Messenger, Skype, Line, Telegram, Viber, Weibo gibi uygulamalardan bilgi çalabilecek yeni bir virüsün keşfedildiğini rapor etmişti ve com.android.boxa adlı virüsün Çin merkezli Cloud Module uygulamasından yayıldığı da belirtilmişti.

Chrome’un güvenlik şefi Justin Schuh’u Twitter'da "Bunu açık bir şekilde ifade etmek için, bunların hepsi yerel bir imza motoruyla yapılan yerel taramalardır." dedi. Bu bir "bulut anti-virüs tarayıcısı" anlamına gelmez. Ek olarak tarama, antivirüs programlarının geleneksel taramasından daha az zararsızdır dendi. Ancak, şu anda özel kullanıcıların bu işlevi tamamen kapatmaları mümkün değil.  

Chrome'a sitelerin sesini susturma özelliği eklendiİnternet

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Konya'da Merkezi sınavlar öğrenci alan okullar belli oldu
Konya'da Merkezi sınavlar öğrenci alan okullar belli oldu
ZEYTIN DALI ve AFRİN TÜRKÜSÜ İBRAHİM DEMİRTAŞ
ZEYTIN DALI ve AFRİN TÜRKÜSÜ İBRAHİM DEMİRTAŞ