Youtube'da reklam süreleri kısalıyor ,Son Dakika


Youtube'da reklam süreleri kısalıyor ,Son Dakika

Dün gece bilinmeyen bir sebeple çökme yaşayan Youtube, reklam politikasını değiştirmeye karar verdi.

Youtube'da reklam süreleri kısalıyor ,Son Dakika
Youtube'da reklam süreleri kısalıyor ,Son Dakika Haberler

Youtube, reklam politikasını değiştiriyor. Reklam oynatma süresi 30 saniyeye kadar çıkan platformda artık ‘TrueView for Reach’ ismi verilen kısa ve geçilebilir reklamlar yer alacak. 

İzlemeden geçilebilecek

TrueView reklam formatı, YouTube kullanıcılarının daha kısa süren reklamları izlemeden geçmelerine olanak tanıyacak. Habertürk'ün haberine göre, YouTube ayrıca mevcut en az 30 saniyelik olan TrueView in Stream reklamlarına da yenilikler getiriyor. Videolar başlamadan önce çıkan bu reklamlarda, reklam verenler artık kullanıcılar bu reklamların en az 30 saniyesini izlerlerse ödeme yapacaklar.

Bu kullanıcılar adına olumlu bir haber olsada tüm geçilemeyen reklamların kaldırılacağı anlamına gelmemekte. Hala 15 ya da 20 saniyelik reklamlar bulunacak. İlk 5 saniyesini izlemeden geçemediğimiz reklamları da artık daha fazla görebiliriz. 

Yeni reklam formatı, YouTube'un 6 saniyeden sonra geçilebilir reklamlarına farklı bir alternatif olacak. YouTube, reklam verenlerin marka bilinirliğini 6 saniye içerisinde artırmanın yollarını çok iyi şekilde keşfettiklerini, artık daha kısa ve etkileyici reklamlar yapabileceklerini belirttiler.

Bunu yeni bir çağın başlangıcı olarak adlandıran Youtube, yeni sistem ile daha hızlı ve kullanışlı bir ortam oluşturacağını düşünüyor.

Kısa zamanda tüm mesajlar verilebilecekİsteyen markalar, 6 saniye uzunluğunda ve 5. saniyede geçilebilir 'TrueView for Reach' reklamları oluşturabilecekler. Bu sayede, markanın reklamda izleyiciye vermek istediği tüm mesajları verdiğinden emin olunacak.

YouTube tamamen çöktü!İnternet

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Konya'da Merkezi sınavlar öğrenci alan okullar belli oldu
Konya'da Merkezi sınavlar öğrenci alan okullar belli oldu
ZEYTIN DALI ve AFRİN TÜRKÜSÜ İBRAHİM DEMİRTAŞ
ZEYTIN DALI ve AFRİN TÜRKÜSÜ İBRAHİM DEMİRTAŞ