Sosyal paylaşım ağı Pondr kapandı! ,Son Dakika


Sosyal paylaşım ağı Pondr kapandı! ,Son Dakika

Halit Ergenç’in yeğeni Aziz Akgül ile yaklaşık 1 milyon dolar yatırım yaparak hayata geçirdiği sosyal medya platformu Pondr, kapandı.

Sosyal paylaşım ağı Pondr kapandı! ,Son Dakika
Sosyal paylaşım ağı Pondr kapandı! ,Son Dakika Haberler
Oyuncu Halit Ergenç’in yaklaşık 1 milyon dolar yatırım yaparak yeğeni Aziz Akgül’le birlikte hayata geçirdiği Pondr adındaki akıllı telefon uygulaması sessiz sedasız mağazalardan kaldırıldı. Hürriyet'ten Ahmet Can Şit'in haberine göre; Instagram’a benzer bir tasarıma sahip olan Pondr’ın en önemli özelliği ise iki resmin yan yana konularak sosyal ağ üzerindeki kişilerden fikir alınabilmesiydi.

İlk olarak 2014 yılında düzenlenen lansman sırasında konuşan Halit Ergenç, ''Pondr, tensel temas gibi. Pondr yapısı, oluşturduğu ve oluşturacağı yaşam paylaşma kültürü ile başka insanlarla iletişim kurmayı ve etkileşime açık olmayı seven herkes için vazgeçilmez bir uygulama olacak. Doğru proje, iyi odaklanma ve geniş vizyonla Pondr’ın yalnızca Türkiye’de değil, tüm dünyada yaygın olarak kullanılan bir sosyalleşme ağı haline geleceğinden kuşkum yok. Çok büyüyeceğinden eminim. Yakında dünya devi olacağız.'' açıklamalarında bulunmuştu. 

 PONDR TAM OLARAK NE İŞE YARIYORDU?

Sisteme üye olan kullanıcılar, çektikleri fotoğrafları Pondr’a yerleştiriyor ve altında duygu ikonları ya da kendi sözcüklerini kullanarak iki seçenek oluşturuyorlardı. Takipçileri ise bu iki seçenekten birini onaylayarak yada isterlerse yorum ekleyerek aynı içerikle ilgili kendi fikirlerini beyan ediyordu.

Pondr’da sosyal ağ kullanıcılarının çok sevdiği hashtag, geotag, mention özelliklerine ek olarak anında mesaj ve fotoğraf filtreleme fonksiyonları ile zengin bir etkileşim ve sosyalleşme ortamı sunuluyordu. Konu hakkında henüz Halit Ergenç veya Aziz Akgül'den bir açıklama yapılmadı ancak bir girişim daha tarihin tozlu sayfalarına kaldırılmış oldu. 

Sosyal paylaşım ağı Pondr iddialı geliyor!İnternet

 

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Konya'da Merkezi sınavlar öğrenci alan okullar belli oldu
Konya'da Merkezi sınavlar öğrenci alan okullar belli oldu
ZEYTIN DALI ve AFRİN TÜRKÜSÜ İBRAHİM DEMİRTAŞ
ZEYTIN DALI ve AFRİN TÜRKÜSÜ İBRAHİM DEMİRTAŞ