Tesla kazasında araç otopilottaydı ,Son Dakika


Tesla kazasında araç otopilottaydı ,Son Dakika

Elektrikli araç üreticisi Tesla, ölümlü bir kazaya karışan araçlarının oto pilot modunda olduğunu açıkladı.

Tesla kazasında araç otopilottaydı ,Son Dakika
Tesla kazasında araç otopilottaydı ,Son Dakika Haberler

23 Mart tarihinde California'da yaşanan kazada Tesla'nın Model X aracı yol kenarındaki bariyerlere çarpıp, alev almıştı.

Kaza sonucunda hayatını kaybeden 38 yaşındaki Wei Huang'ın kazadan saniyeler önce aracı otopilot moduna geçirdiğinin ortaya çıkması ile Tesla'nın otopilot teknolojisi kafalarda soru işaretleri oluşturdu. Sistemin uygulamaya geçişinin ardından teknik bir arıza ile karşılaşıp karşılaşmadığı henüz tespit edilemedi. Bu konuda açıklamada bulunan Tesla, "Başka herhangi bir kazada Model X'in böyle bir hasar seviyesine ulaştığını hiç görmedik." sözlerine yer verdi. Bu konuda araştırma yapan Amerika Ulusal Araştırma Kurumu, yaşanan feci olayın sebebi olarak bataryayı sorumlu tuttu. 

Tesla araçlarında bulunan bataryaların olası bir yangını önlemek için bataryada ısı biriktirmemek üzere tasarlandığı biliniyor. Amerika Ulusal Araştırma Kurumu'nun araştırmalarını dayanaksız bulan Tesla, bu konu hakkında kendi özel batarya tasarımlarını savunmaktan çekinmedi. Esrarengiz kazaya tam olarak neyin sebep olduğu henüz  çözülmüş olmasa da bu konudaki araştırmalar devam ediyor.

Kazanın ardından güvenlik konusunda bazı geliştirmeler yapan Tesla, getireceği yeni güncelleme ile bu konuda ilk adımları atacağını belirtti.

Kaza bazı soruları da akla getirdi

Geçtiğimiz günlerde yine ABD'de Uber tarafından yapılan testler sırasında otonom bir aracın bir kadına çarparak öldürmesi akla otonom yani sürücüsüz olarak hareket edebilen araçlarla ilgili soru işaretlerinin oluşmasına neden olmuştu. Tesla'nın bu kazası da yine otonom araçların geleceğinin sorgulanmasına neden olacak gibi görünüyor. 

Uber'in ölümlü kazasının videosu ortaya çıktıGüncel

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Konya'da Merkezi sınavlar öğrenci alan okullar belli oldu
Konya'da Merkezi sınavlar öğrenci alan okullar belli oldu
ZEYTIN DALI ve AFRİN TÜRKÜSÜ İBRAHİM DEMİRTAŞ
ZEYTIN DALI ve AFRİN TÜRKÜSÜ İBRAHİM DEMİRTAŞ