Xperia XZ2'nin Galaxy S9'dan daha iyi özellikleri ,Son Dakika


Xperia XZ2'nin Galaxy S9'dan daha iyi özellikleri ,Son Dakika

Sony'nin amiral gemisi Xperia XZ2, Samsung'un amiral gemisi Galaxy S9'a göre hangi iyi özellikler sunuyor.

Xperia XZ2'nin Galaxy S9'dan daha iyi özellikleri ,Son Dakika
Xperia XZ2'nin Galaxy S9'dan daha iyi özellikleri ,Son Dakika Haberler

Sony en sonunda, Xperia amiral gemilerinin eskiyen tasarım dilini değiştirdi ve %80+ ekran-gövde oranıyla daha şık bir hale getirdi. Xperia XZ2 ve XZ2 Compact, oldukça kalın olmasına rağmen modaya uygun 18: 9 en-boy oranına ve ince çerçevelere sahip.

Sony'nin yeni telefonları, Snapdragon 845 yonga seti, suya karşı dayanıklılık, HDR ekranlar ve yavaş hareket efektleriyle şaşırtıcı şeyler yapabilen çok yetenekli kameralar gibi 2018 ilkbahar amiral gemilerinin tüm özelliklerini taşıyor. Ayrıca, bazı bölgelerde dünyanın en büyük markası olan Android üreticisi Samsung'un yeni amiral gemisini bile aşıyorlar. Evet, Xperia XZ2 Galaxy S9'u bu özellikleriyle alt edebilir.

Gerçek 10 bit HDR yakalama

Galaxy S9 Pazar günü açıklanınca, Qualcomm hemen basın bildirisi yayınladı ve"Samsung Galaxy S9 ve S9+'lara Qualcomm Snapdragon 845 Mobil Platformu destek veriyor ve ultra HD kalitesinde video çekimi ve Gigabit LTE desteği sunuyor " dedi.

Qualcomm'un bu kadar hızlı hareket etmesinin nedeni, 845 işlemci gücünün gerçek HDR video çekimini destekleyebilmesiydi ancak, bazı nedenlerden dolayı Samsung, Galaxy S9 dijital fotoğraf makinesini bu özellikten uzak tutmaya karar vermiş olabilir. Sadece bunun nedeninin Snapdragon 845 donanımlı S9'un özelliklerini Exynos 9810 modellerininkilerle aynı seviyede tutmak isteyebilir ancak, bu durum, Xperia XZ2'nin 10 bit HDR video kaydı yapabilen ilk telefon olmasını sağlıyor.

1080p video'da 960 fps Süper Yavaş Hareket

Galaxy S9, 720p'de 960fps yavaş çekim özelliği sunraken, Xperia XZ2 1080p ile aynı işi yapıyor. Bu şekilde çok daha kullanışlı olacak. Sonuçta Sony, Xperia XZ Premium'a 1000fps'lik sensörle Samsung'un şu andaki sunduğundan daha iyi bir özellik sundu.

Daha iyi pil ömrü, daha fazla RAM, daha düşük fiyat

Xperia XZ2’in 3180mAh pili, Galaxy S9'daki 3000mAh pilden biraz daha yüksek. Xperia XZ2, Galaxy S9'daki 4GB'a kıyasla 6GB RAM'a ve en azından Avrupa'da daha az fiyata sahip.  

Bu nedenle en son yapılan ankette 4500'ün üzerinde katılımcının % 40'ından fazlası Galaxy S9'dan önce Xperia XZ2'yi tercih ettiklerini söylemesi şaşırtıcı olmamalı.

Peki siz olsanız hangi akıllı telefonu tercih ederdiniz?

Dünyanın en büyük piline sahip akıllı telefon tanıtıldıMobil

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Konya'da Merkezi sınavlar öğrenci alan okullar belli oldu
Konya'da Merkezi sınavlar öğrenci alan okullar belli oldu
ZEYTIN DALI ve AFRİN TÜRKÜSÜ İBRAHİM DEMİRTAŞ
ZEYTIN DALI ve AFRİN TÜRKÜSÜ İBRAHİM DEMİRTAŞ