CDN, Google sıralamasına nasıl etki sağlayabilir? ,Son Dakika


CDN, Google sıralamasına nasıl etki sağlayabilir? ,Son Dakika

CDN'nin Google sıralamasına nasıl etki sağlayabili

CDN, Google sıralamasına nasıl etki sağlayabilir? ,Son Dakika
CDN, Google sıralamasına nasıl etki sağlayabilir? ,Son Dakika Haberler

Content Delivery Network, yani CDN; yeni nesil veri transfer politikalarının en gelişmişidir ve sitelerin çok daha verimli çalışmalarına izin verir. Statik kodların ve açılışı yavaşlatan kaynakların, kullanıcıya en yakın lokasyondan iletildiği, merkezi sisetmin mümkün olduğunca az meşgul edildiği bu sistemde, mevcut dinamik sitelerin oldukça hızlı yüklenmesi söz konusudur.

Google, sitelerin listelenmesi için kullandığı protokolde bununla ilgili Kullanıcı deneyimi ilkeleri benimser. Google’a göre; bir site ne kadar hızlı ve sorunsuz yükleniyorsa, kıymeti o kadar fazladır. Bu şartlar altında cdn servisi kullanmakta olan sitelerin de hızları daha yüksek olacağından, cdn hizmeti sitenin kıymeti otomatik olarak artırmaktadır.

Ayrıca cdn, sitelerin güvenlik özelliklerine de doğrudan katkıda bulunur. Bir site cdn servisi kullanıyorsa, kötü niyetli saldırıların üstesinden kolayca gelebilir. Zira kimi CDN sistemlerinde sitelerin bir kopyaları cdn hizmeti üzerinden çalıştırılır ve CDN sunucularının çok güçlü güvenlik duvarları, örneğin; DDOS saldırıları tarafından aşılamaz.

Google için bu da bir kriterdir. Bir sitenin güvenilir olması ve spam trafik almıyor olması, sitenin google üzerindeki görünürlüğünü doğrudan etkiler. Bu sebeple google yüksek güvenlikli siteleri daha ön sıralarda görüntüler. Zira bu sitelerin kullanıcı deneyimi bakımından riskleri yoktur ve google tarafından benimsenen temel prensipler bu kapsamda karşılanmış olmaktadır.

DDoS nedir?İnternet

Google, dünyanın mutlak hakimiyete sahip tek arama motorudur. Her ne kadar birkaç alternatif gerisinde hareketlenmeye çalışıyorsa da, Google, bu pazarın şu anda %99’unu elinde tutmaktadır. Dolayısıyla siteler görünür olabilmek için google algoritmasına uygun alt yapılara sahip olmak durumundadır. Google bizzat yaptığı açıklamalarla, cdn kullanımını desteklemektedir.

Seo prensipleri ile ilgili açık beyanda bulunmaktan çekinen firma, cdn servisi konusunda son derece net açıklamalar yapmakta ve site sahiplerini cdn hizmeti kullanmaya teşvik etmektedir.

Gerek Google sunucularının sahip olduğu teknolojinin gereklilikleri, gerekse modern teknolojinin gittiği rota itibariyle sektörü biçimlendiren firma, daha hızlı ve güçlü siteleri kabullenmektedir.

Kaldı ki, bu yalnızca arama motorunda görüntülenme bakımından değil, sitelerin kullanıcılar tarafından rahat ziyaret edilmesi bakımından da büyük öneme sahip bir uygulamadır. Her site sahibi sitesinin kullanıcılar tarafından benimsenmesini, doğal olarak ister.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ZEYTIN DALI ve AFRİN TÜRKÜSÜ İBRAHİM DEMİRTAŞ
ZEYTIN DALI ve AFRİN TÜRKÜSÜ İBRAHİM DEMİRTAŞ
HyperX'ten yeni oyuncu ekipmanları! ,Son Dakika
HyperX'ten yeni oyuncu ekipmanları! ,Son Dakika