Face ID bir maske ile kırıldı ,Son Dakika


Face ID bir maske ile kırıldı ,Son Dakika

Apple'ın çok güvendiği Face ID, ikinci kez bir maske ile kandırıldı.

Face ID bir maske ile kırıldı ,Son Dakika
Face ID bir maske ile kırıldı ,Son Dakika Haberler
Face ID, kesinlikle arkasında yatan teknoloji nedeniyle bir telefon için benzersiz bir özelliktir. Apple'ın Face ID'nin arkasındaki teknolojiyi temel alarak Vietnam'daki siber güvenlik araştırma şirketi Bkav, Face ID'yi 150 $'lık materyal kullanarak daha özenli bir maske ile ikinci kez kırmayı başardı.

Araştırmacılar, Face ID'yi, uzman kişinin yüzünün taş tozdan yapılmış 3B baskılı maskesi ile aldatabildiler. Kişinin gözlerinin kızılötesi görüntüleri kağıda basıldı ve yüz modeline yapıştırıldı. iPhone X'in kızılötesi kamerasını gerçek gözlerin ona baktığını düşünerek kandırdı. 

 

Bkav, ilk maskede Ulusal Liderler ve üst düzey yöneticiler gibi VIP'lerin telefonlarını Face ID ile güvence altına alınması konusunda ihtiyatlı davranmalarını önermişti. Bu yeni ve daha ayrıntılı maske ile yapılan bulguların ardından aynı firma, Face ID'nin "ticari işlemlerde kullanılmaya yetecek kadar" güvenli olmadığı görüşündedir (Apple Pay gibi).

Yine de bu şekilde maske ile Face ID’yi maske ile kandırma süreci hala çok zor. Özel ekipmana ihtiyacınız olacak ve kişinin yüzündeki yüksek kaliteli bir imaja sahip olmanız gerekecek.

Aksi takdirde, model 5 denemede cihazı aldatacak kadar gerçekten iyi olmalıdır. Beşinci başarısız Face ID denemesinden sonra, telefon manuel bir şifre girilmesini istiyor.

Belki de Apple, kullanıcı kilidini açmadan önce iPhone X'e ek bir güvenlik önlemi ekleyebilir. 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Konya'da Merkezi sınavlar öğrenci alan okullar belli oldu
Konya'da Merkezi sınavlar öğrenci alan okullar belli oldu
ZEYTIN DALI ve AFRİN TÜRKÜSÜ İBRAHİM DEMİRTAŞ
ZEYTIN DALI ve AFRİN TÜRKÜSÜ İBRAHİM DEMİRTAŞ