Bu Android uygulamalarına dikkat edin! ,Son Dakika


Bu Android uygulamalarına dikkat edin! ,Son Dakika

Bu uygulamalar telefonunuzda varsa hemen silin!

Bu Android uygulamalarına dikkat edin! ,Son Dakika
Bu Android uygulamalarına dikkat edin! ,Son Dakika Haberler
Google Play Store'da yer alan bazı el feneri ve Solitaire uygulamaları virüslü çıktı. Bu virüslü yazılımlar kullanıcıların banka hesap bilgilerini çalmayı amaçlıyor. Ayrıca bu uygulamalar Google'ın virüs tarama ve koruma programını da geçmeyi başardı. BankBot olarak bilinen bu virüs yada malware, bir komuta kullanarak, cihaza ekstra bir dosya daha yüklemek istiyor.

BankBot bu dosyayı otomatik olarak indirmek için en başta bir süre bekliyor. Eğer Android cihazda Bilinmeyen Kaynaklar ayarı açık değilse, açılması ve dosyanın yüklenmesi için izin istiyor. Daha sonra ise kullanıcının banka kimlik bilgilerine erişerek, elde ettiği bilgileri hackerlara gönderiyor.

BankBot aslında WellsFargo, Chase, DiBa ve Citibank'ın uygulamalarına yönelik bir virüs. Zararlı yazılım Türkiye de dahil olmak üzere Almanya, Amerika, Avustralya, İspanya, Hollanda, Fransa, Polonya, Singapur, Portekiz, Yunanistan, Rusya, Dominik Cumhuriyeti ve Filipinler'deki kullanıcıları etkiledi. BankBot'un yeni sürümü geçtiğimiz ay Avast ekibi tarafından keşfedildi.

Virüslü uygulamalar arasında Lamp for Darkness, Sea FlashLight, XDC Cleaner, Classic Solitaire ve Spider Solitaire bulunuyor. BankBot virüsünün olduğu uygulamalar Google Play Store'dan kaldırıldı. Ancak bu uygulamalardan eğer birini telefonunuza yüklediyseniz hemen silmeniz ve şüpheli işlemler için de bankanızla iletişime geçmeniz sizin için en iyisi olacaktır.

Virüsten korunmak için iki faktörlü kimlik doğrulama kullanmanız, Bilinmeyen Kaynaklar ayarını kapalı tutmanız, uygulamaları güvenilir olmayan yerlerden indirmemeniz, uygulamaların istediği özel izinlereyse okumadan onay vermemeniz yararınıza olacaktır.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Konya'da Merkezi sınavlar öğrenci alan okullar belli oldu
Konya'da Merkezi sınavlar öğrenci alan okullar belli oldu
ZEYTIN DALI ve AFRİN TÜRKÜSÜ İBRAHİM DEMİRTAŞ
ZEYTIN DALI ve AFRİN TÜRKÜSÜ İBRAHİM DEMİRTAŞ