İskenderiye'de çarpıcı keşif! ,Son Dakika


İskenderiye'de çarpıcı keşif! ,Son Dakika

Mısır Antika Eserler Bakanlığı, ülkenin Akdeniz kıyılarında yer alan Abu Quir Bay bölgesinde Roma İmparatorluğu’na ait altın paralar ve üç gemiye ait yaklaşık iki bin yıllık kalıntı bulunduğunu bildirdi.

İskenderiye'de çarpıcı keşif! ,Son Dakika
İskenderiye'de çarpıcı keşif! ,Son Dakika Haberler
Mısır’ın Akdeniz kıyılarındaki Abu Quir bölgesinde çalışma yapan arkeologların iki bin yıldan eski bir gemi enkazı bulduğu belirtildi. İskenderiye'de açığa çıkan gemi enkazında kristal bir büst ve döneme ait altın sikkeler bulundu. Daha önce, bölgeye yakın batık antik kent Herakleion’da Osiris’i temsil eden bir heykel ve çeşitli eserleri içeren iki gemi keşfedilmişti. 

Mısır Antika Eserler Bakanlığı Sualtı Arkeolojisi Bölümü ve Avrupa Sualtı Arkeolojisi Enstitüsü tarafından yürütülen çalışma kapsamında, uzmanlar bulunan büstün kristalden oyulduğunu ve ünlü Roma generali Marcus Antonius’u tasvir ettiğini düşündüklerini söyledi. M.Ö. 27'den MS 14'e kadar hüküm süren Roma'nın ilk imparatoru Augustus'a ait üç altın sikkeyse sahilden yaklaşık 20 km uzakta bulundu.

Antik Eserler Yüksek Kurulu Başkanı Mustafa Waziri, yaptığı açıklamada, Yeni bulgular, önümüzdeki çalışma sezonunda dördüncü bir geminin bulunması ihtimaline işaret ediyor. dedi. Marcus Antonius olarak bilinen Roma generali, ünlü Mısır Kraliçesi Kleopatra’nın sevgilisi olarak biliniyor. Antik eserlerde, Marcus Antonius'un kraliçeyle olan romantik ve siyasi ittifakının, ikilinin Augustus olarak bilenen Octavian'a yenildikten sonra arasının bozulduğu, sonrasında ise sevgililerin intihar ettiği konu ediliyor.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Konya'da Merkezi sınavlar öğrenci alan okullar belli oldu
Konya'da Merkezi sınavlar öğrenci alan okullar belli oldu
ZEYTIN DALI ve AFRİN TÜRKÜSÜ İBRAHİM DEMİRTAŞ
ZEYTIN DALI ve AFRİN TÜRKÜSÜ İBRAHİM DEMİRTAŞ