Nanoleaf Aurora ile odanız renkleniyor! ,Son Dakika


Nanoleaf Aurora ile odanız renkleniyor! ,Son Dakika

Odanızı renklendirecek, modüler yapıdaki akıllı ev sistemi Nanoleaf Aurora incelemesi ile karşınızdayız. 16.7 milyon renk seçeneği ile eşsiz ve eğlenceli aydınlatma deneyimi sunan Nanoleaf Aurora’yı mercek altına alıyoruz.

Nanoleaf Aurora ile odanız renkleniyor! ,Son Dakika
Nanoleaf Aurora ile odanız renkleniyor! ,Son Dakika Haberler
Akıllı aydınlatma sistemleri, genellikle kullanıcı faydasını ön plana tutarak enerji tüketimi kontrolü ve uzaktan açma/kapama işleminden öteye yenilik sunamıyor. Ancak Nanoleaf’in geliştirmiş olduğu modüler yapıdaki akıllı aydınlatma sistemi Aurora, sunduğu faydanın yanında kullanıcıya eğlenceli bir  deneyim yaşatıyor.

Nanoleaf Aurora incelemesi

Nanoleaf Aurora başlangıç kitinde; birbirine üç farklı bölümden takılabilen 9 farklı üçgen şeklinde panel yer alıyor. İşin eğlencesi ilk olarak bu noktada başlıyor. Üçgen şekilleri kutu içerisinden çıkan, SIM kart şeklindeki akıllı konnektör ile dilediğiniz şekilde birleştirebiliyorsunuz. Yaratıcılığınızı kullanarak dilediğiniz şekli tasarlamak size kalmış.

Eğer içerisinden çıkan 9 panel size yetmiyorsa, genişleme kiti satın alarak, akıllı sisteminizi dilediğiniz zaman geliştirebilirsiniz.

Duvara çift taraflı bant ile yapıştırılan Nanoleaf Aurora, tahmin edebileceğiniz gibi akıllı telefonlar ile yönetiliyor. Android ve Apple’ın HomeKit’i ile uyumlu olan Nanoleaf Aurora, kolay bir kuruluma sahip.

Apple’ın Home uygulamasını açtıktan sonra; Nanoleaf Aurora’nın kutu içerisinden çıkan kitapçığında HomeKit kodu yer alıyor. Bu kodu Home uygulamasına kamera yardımı ile veya elle girdikten sonra Nanoleaf Aurora otomatik olarak eşleşiyor. Nanoleaf Aurora’yı telefonunuz ile kullanmak için aynı Wi-Fi ağına bağlı olmanız gerektiğini belirtelim.

Eşleşme işleminden sonra Nanoleaf uygulaması ile renkleri dilediğiniz gibi özelleştirebilirsiniz. Nanoleaf uygulamasını açtığınızda; cihazın yazılımını güncellemenizi şiddetle tavsiye ediyoruz. Geçtiğimiz hafta gelen 2.1.0 güncellemesi ile Nanoleaf Aurora’nın daha stabil ve hızlı bir şekilde çalıştığını söyleyebiliriz.

Nanoleaf uygulaması, panellerin diziliş şekillerini otomatik olarak algılıyor ve uygulamada renkleri özelleştirmeniz için size kullanımı kolay bir ekran sunuyor. Bu bölümde; panellerin renklerini tek tek değiştirebilir, renklerin geçişlerini rastgele, solan, vurgulama ve çarklı şekilde ayarlayabilir, geçiş hızını değiştirebilir ve parlaklığı ayarlayabilirsiniz.

Uygulamada ayrıca ön ön tanımlı temalar da yer alıyor. Ön tanımlı renk düzenlerini uygulama üzerinden indirebilirsiniz. Hey Siri komutu ile Nanoleaf Aurora'ya kendiniz farklı eylemler de atayabiliyorsunuz. Örneğin; Hey Siri İyi Geceler komutundan sonra Nanoleaf Aurora, parlaklığı tanımladığınız seviyeye indiriyor ve yine önceden tanımlanan renk düzenine geçiş yapıyor.

IFTTT desteği sayesinde Nanoleaf Aurora’ya farklı özellikler de ekleyebiliyorsunuz. Örneğin; Spotify listesinize şarkı eklediğinizde ışıkları açabilir, konum servisi sayesinde evden ayrıldığınızda parlaklığı düşürebilir veya kapatabilir ve uyandığınızda sizi ferahlatıcı renklerin karşılamasını sağlayabilirsiniz.

Nanoleaf uygulaması önümüzdeki günlerde güncelleme alarak, telefonunuzda çalan şarkıya göre ritim tutabilecek.

Nanoleaf Aurora’yı genel olarak değerlendirecek olursak; panellerin 15 metrekarelik bir odayı başarılı bir şekilde aydınlattığını söyleyebiliriz. Siri ve HomeKit desteği sayesinde uzaktan kontrol deneyimi sunan Nanoleaf Aurora, özelleştirebilir renkleri ile eğlenceli bir ambiyans sunuyor.

Nanoleaf Aurora’yı 779 TL’ye buradan satın alabilirsiniz.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Konya'da Merkezi sınavlar öğrenci alan okullar belli oldu
Konya'da Merkezi sınavlar öğrenci alan okullar belli oldu
ZEYTIN DALI ve AFRİN TÜRKÜSÜ İBRAHİM DEMİRTAŞ
ZEYTIN DALI ve AFRİN TÜRKÜSÜ İBRAHİM DEMİRTAŞ