Android'de RAM önemli mi? ,Son Dakika


Android'de RAM önemli mi? ,Son Dakika

Android'de RAM'in önemli olup olmadığına dair araştırma yapıldı. Bakalım yüksek RAM miktarları Android deneyimine katkı sağlıyor mu?

Android'de RAM önemli mi? ,Son Dakika
Android'de RAM önemli mi? ,Son Dakika Haberler
Akıllı telefon üreticileri, Avrupa ülkelerinde 4 GB RAM'li amiral gemisi modellerini satışa sunsa da, Çin'de bu amiral gemilerinin 6 GB RAM'e sahip olan modellerini satıyor. Bunun nedeni ise Çin'li üreticilerin artık hemen hemen her üst seviye telefonunda 6 GB veya 8 GB RAM'e yer veriyor olması. Peki, Android'de RAM bu kadar önemli mi?

Bildiğiniz gibi Android'de birçok RAM temizleme uygulaması yer alıyor. Tamamen cihazı yormaktan başka bir işe yaramayan bu uygulamalar, sözde kullanılan RAM'i temizleyerek cihazı rahatlıyor. Ancak bunu Android, yapısından dolayı otomatik olarak kendisi yapıyor.

Android telefonlara fazla RAM koyma mantığı da bu şekilde işliyor. 2 GB RAM'e sahip olan Android telefonda, WhatsApp, Facebook, Chrome ve 4. bir uygulama açıldığında bile 500 MB boş RAM miktarı yer alıyor. Yani günlük kullanım için 2 GB RAM hayli hayli yeterli. Kaldı ki 5. bir uygulama açtığınızda ise Android kullanılmayan uygulamaları RAM'den silip size akıcı bir deneyim sunuyor.

Diğer bir test ise 6 GB RAM üzerinden yapılıyor. Bu testte daha fazla uygulama açık bırakılıyor. Kalan boş miktar RAM ise 3.7 GB olarak tespit ediliyor. Ancak 3.7 GB RAM öyle boş kaldığı ile duruyor.

Yani buradan anlayacağınız üzere üst segment bir telefon için 4 GB çok çok ideal bir miktar. Diğer 6 GB ve 8 GB RAM'e sahip olan telefonlar satış hilesi için şişiriliyor. 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Konya'da Merkezi sınavlar öğrenci alan okullar belli oldu
Konya'da Merkezi sınavlar öğrenci alan okullar belli oldu
ZEYTIN DALI ve AFRİN TÜRKÜSÜ İBRAHİM DEMİRTAŞ
ZEYTIN DALI ve AFRİN TÜRKÜSÜ İBRAHİM DEMİRTAŞ