Windows'ta Hosts dosyası ile internet siteleri nasıl engellenir? ,Son Dakika

Windows'ta Hosts dosyası ile internet sitelerini engelleyebileceğinizi biliyor muydunuz? Hosts dosyasını kullanarak internet sitelerini nasıl engelleyeceğinizi anlattık.

Windows'ta Hosts dosyası ile internet siteleri nasıl engellenir? ,Son Dakika
Windows'ta Hosts dosyası ile internet siteleri nasıl engellenir? ,Son Dakika Haberler
Windows'ta yer alan hosts dosyasını birçoğunuz daha önceden duymuşsunuzdur. Ülkemizde genellikle bazı uygulamaların crack'ini yapmak için veya yasaklı sitelere giriş için illegal amaçlı kullanılan hosts dosyası ile, istemediğiniz internet sitelerini engelleyebileceğinizi biliyor muydunuz?

Windows'ta Hosts dosyası ile internet siteleri nasıl engellenir?

Windows'ta site engellemek için System32>drivers>etc bölümünde yer alan hosts dosyasını düzenlemeniz gerekiyor. Bunun için çalıştır bölümüne "notepad c:windowssystem32driversetchosts" yazın ve yönetici olarak açın. Daha sonra hosts dosyasının en alt bölümüne engellemek istediğiniz siteyi "0.0.0.0 www.facebook.com" şeklinde yazın ve dosyayı kaydedin.

Eğer Windows'unuzu yetişkin içerikli sitelerden, kumar ve bahis sitelerinden, zararlı yazılımların bulunduğu internet sitelerinden, sahte haber sitelerinden ve sosyal medya sitelerinden korumak istiyorsanız, buradaki linke tıklayarak hazır linklerin bulunduğu dokumana ulaşabilir ve bu siteleri komple hosts dosyanıza kopyalayabilirsiniz. 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ağızdan su gelmesi nedir
Ağızdan su gelmesi nedir
ŞANLI KONYASPORUM
ŞANLI KONYASPORUM