iCloud'da inanılmaz güvenlik açığı! ,Son Dakika

Apple'ın bulut çözümü iCloud'da yine bir açık tespit edildi. Notlar uygulamasını iCloud ile kullanıyorsanız bu haber sizi yakından ilgilendiriyor.

iCloud'da inanılmaz güvenlik açığı! ,Son Dakika
iCloud'da inanılmaz güvenlik açığı! ,Son Dakika Haberler
Rusya menşeli Elcomsoft firması, Apple'ın bulut çözümü iCloud'da bir açık daha keşfettiğini duyurdu. Bildiğiniz gibi iOS ve macOS cihazlarında Notlar uygulaması yer alıyor. Notlar uygulamasını iCloud ile kullanarak, iPhone'da aldığınız nota MacBook'tan ulaşabiliyorsunuz.

Apple'ın başı, kulaklığın patlamasından dolayı dertte!

Notları sildikten sonra ise; notlar çöp kutusuna gönderiliyor ve 30 gün sonrasında bu çöp kutusu otomatik olarak boşaltılıyor. Aslında boşaltılmıyormuş biz öyle sanıyormuşuz. Elcomsoft, Notlar uygulamasındaki notların iCloud hesabınından 30 gün sonrasında silinmediğini ortaya çıkardı.

Elcomsoft'un Phone Breaker aracı ile 288 nota sahip iPhone 7'den tam 334 tane not çıkarmayı başardılar. Ekstra gelen 46 notun iCloud'dan silindiği söylenen notlar olduğu kısa süre içerisinde anlaşıldı. Hatta bu notlar arasında 2015 yılına ait eski notların da yer aldığı dikkat çekti.

Elcomsoft, konuyla ilgili Apple'a bilgi verdiğini söylüyor. Ancak Apple'ın notları siliyorum vaadi ile kullanıcıları kandırması ve bu özel bilgileri sunucularında tutması hiç hoş karşılanmayacaktır.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Mustafa Süs ile SIRA DIŞI BİR RÖPORTAJ
Mustafa Süs ile SIRA DIŞI BİR RÖPORTAJ
Cumhurbaşkanlığı'ndan ağlatan 15 Temmuz klibi
Cumhurbaşkanlığı'ndan ağlatan 15 Temmuz klibi