Apple, Siri ile evlere giriyor! ,Son Dakika

Apple'ın WWDC 17 etkinliğinde Siri için yenilikleri duyurması bekleniyor. Siri, AirPlay destekli bir hoparlör ile evlere girebilir!

Apple, Siri ile evlere giriyor! ,Son Dakika
Apple, Siri ile evlere giriyor! ,Son Dakika Haberler
Akıllı ev otomasyonları son yıllar yükselişe geçti. Özellikle bu sistemlerin sesli asistanlar ile birleşmesinden sonra, kullanıcılar evde asistanlar ile konuşarak günlerini planlayabiliyor ve evdeki akıllı eşya/aletleri kontrol edebiliyordu. Amazon'un Echo ile Google'ın da Home ile sesli asistanları evlere taşımasının ardından gözler uzun süredir Apple'a çevrilmişti.

Sesli asistan konusunda hala eline su dökülemeyen Siri, söylenenlere göre bu yıl WWDC 17 etkinliğinde evlere girecek. Apple'ın AirPlay sistemini kullanarak Siri'yi kablosuz olarak bir hoparlöre yansıtacağı ve bu hoparlör ile kullanıcıların Siri ile iletişime geçebileceği idda ediliyor.

Apple'ın hali hazırda elinde Beats gibi ses teknolojisi üreten bir firma bulunuyor. Tahminlere göre Beats markasını kullanarak Siri destekli bir hoparlör duyurulacak. Apple'ın Ev uygulaması ile çalışacak olan Siri ile şimdilik ne yapılacağını kestirmek güç.

Bakalım Apple, Siri'ye yapay zekayı entegre edip rakiplerinen farklı bir akıllı cihaz ile karşımıza çıkacak mı?

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ağızdan su gelmesi nedir
Ağızdan su gelmesi nedir
ŞANLI KONYASPORUM
ŞANLI KONYASPORUM