Google Translate ile çeviri yapmak çocuk oyuncağı! ,Son Dakika

Google, çeviri platformu Translate için bir takım iyileştirmeler yaptı. Chrome'daki Translate ile çeviri yapmak artık çok daha iyi!

Google Translate ile çeviri yapmak çocuk oyuncağı! ,Son Dakika
Google Translate ile çeviri yapmak çocuk oyuncağı! ,Son Dakika Haberler
Dünyanın web sayfalarının yarısı İngilizce. Ancak dünya nüfusunun %15'inden azı İngilizce'yi birincil veya ikincil bir dil olarak konuşuyor. Bu yüzden Chrome'un dahili çeviri işlevselliği en beğenilen özellikler arasında yer alıyor. Chrome kullanıcıları her gün 150 milyondan fazla web sayfasını tek bir dokunuş ile ana diline çevirebiliyor.

Geçen sene Google Translate, çeviriyi anlamaya yönelik ifadeler yerine tüm cümleleri çevirmek için derin öğrenme özelliğini kullanan özelliğini kullanıma sunmuştu.

O zamandan beri bu iyileştirmeler, belirli diller için Chrome'un dahili çevirisine kademeli olarak sunuldu. Bu iyileştirmelerden sonra daha doğru ve okunması daha kolay olan daha kaliteli çeviriler ortaya çıktı.

Bugün, ise dokuz adet yeni dil seçeneği Chrome'un Translate özelliğine eklendi. İngilizce ve Türkçe'nin yanında Bengali, Gujarati, Kannada, Malayalam, Marathi, Punjabi, Tamil ve Telugu dillerinde de artık tek dokunuş ile çeviri yapabileceksiniz.

Chrome'un yeni Translate özelliğini kullanmak için sürüm 58'e yükseltmeniz yeterli olacaktır. Ayrıca ayarlar bölümünden sayfaları çevir seçeneğinin açık olduğundan emin olmalısınız.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Mustafa Süs ile SIRA DIŞI BİR RÖPORTAJ
Mustafa Süs ile SIRA DIŞI BİR RÖPORTAJ
Cumhurbaşkanlığı'ndan ağlatan 15 Temmuz klibi
Cumhurbaşkanlığı'ndan ağlatan 15 Temmuz klibi