İzmir Belediye Başkanı'ndan Başbakan'a teşekkür
İzmir Büyükşehir ve TCDD’nin işbirliğiyle gerçekleştirilen İzmir Banliyö Sistemi (İZBAN), Uluslararası Taşımacılar Birliği’nin (UITP) 3 bin 400 üyesi arasından birinciliğe layık görüldü.
Bu haber 27 Mayıs 2013, Pazartesi 18:26:05 eklenmiş ve 1213 kez görüntülenmiştir.
İzmir Belediye Başkanı'ndan Başbakan'a teşekkür

VOLKAN KAYALAR
İSTANBUL

Ödülü almak için İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu ve TCDD Genel Müdürü Süleyman Karaman birlikte Cenevre’ye gitti.

Uluslararası Taşımacılar Birliği (UITP) İzmir Büyükşehir Belediyesi ve TCDD’nin işbirliğiyle gerçekleştirdiği “hoşgörü ve sinerji projesi” olan İzmir Banliyö Sistemi’ni (İZBAN) “En İyi İşbirliği” kategorisinde büyük ödüle layık gördü. Ödülü almak için Cenevre’ye hareket eden İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu ve TCDD Genel Müdürü Süleyman Karaman havalimanında basın mensuplarının sorularını yanıtladı. TCDD Genel Müdürü Süleyman Karaman bu ödülün hem iktidar, hem muhalefet birlikte yapabileceği en iyi işbirliği ödülü olduğunu belirterek, “Bu ödülün anlamı şu hem iktidar hem muhalefet birlikte yapabileceği en iyi işbirliği şeklinde bir ödül ve bu dünyada ilk defa Türkiye’ye verilen bir ödül. Bu belki diğer illere de örnek olur diye ödülü alıp Türkiye’ye getireceğiz bundan sonra da tüm Büyükşehirlere de öneriyoruz. İZBAN’ın açılışına belki de ilk defa hem Başbakan hem de CHP Genel Başkanı birlikte açtı. Bu işbirliğinin çok önemli bir tarafı hem Başbakan büyük destek verdi hem CHP Genel Başkanı bu konularda bize büyük destek oldu çok teşekkür ediyoruz kendilerine” dedi.

Kendisinin göreve geldiğinde en büyük projesinin İZBAN olduğunu belirten İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkanı Aziz Kocaoğlu ise “2004 yılında göreve başlayınca önümdeki en büyük proje Aliağa-Menderes İZBAN raylı sistem projesiydi bu projeyi Başbakanımızla görüştüm onun onayını aldık. Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım'la görüştüm ama işin bürokrasi kısmını ve projenin gerçekleşmesini Süleyman Karaman müdürümüzle birlikte gerçekleştirdik. Tabii ki hükümetin desteği olmadan bu projenin gerçekleşmesi mümkün değildi. Huzurunuzda hem Başbakan’a, hem de Binali Yıldırım Bakanımıza sonsuz teşekkür ederim. Projede şu an 80 km. çalışıyor bunun yanında 30 km’lik hattın Torbalı'ya uzatılmasına çalışılıyor. Biz alt üst geçitleri istasyonları yapıyoruz, Devlet Demiryolları da çift hatta çıkartıyor, bu şekilde güzel bir işbirliği içerisinde yürüyoruz” dedi.

..

FACEBOOK YORUM  Yorumlarınızı Facebook hesabınız üzerinden yapın

..

Video

HABER

KAYNAĞI

ETİKETLER : Taşeron Sözleşmeli 4b 4c Memur kadro
Diğer Güncel haberleri
 
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 


Renklihaber.net  - Gerçek Haber
© Copyright 2013 RenkliHaber.net. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
Haber
Konya'nın Haberleri
Video Haberler
Mobil Haber
Canlı Yayınlar
Köşe Yazarları
Konya Gazeteleri Tüm Sayfalar
Spor
Konyaspor
Fenerbahçe
Beşiktaş
Trabzonspor
Bursaspor
Puan Durumları
haberler haberler ..