Başbakan Erdoğan Kazlıçeşme mitingi
AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Kazlıçeşme Mitingi
Bu haber 05 Haziran 2011, Pazar 21:20:26 eklenmiş ve 13124 kez görüntülenmiştir.
Başbakan Erdoğan Kazlıçeşme mitingi

12 Haziran hesap sorma günüdür

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, 12 Haziran 2011 Genel Seçimlerine yönelik çalışmalarına Sakarya'nın ardından İstanbul'da devam etti. Büyük İstanbul Mitingi'ne vatandaşların ilgisi çok büyük oldu.

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, 12 Haziran 2011 Genel Seçimlerine yönelik çalışmalarına Sakarya'nın ardından İstanbul'da devam etti. Büyük İstanbul Mitingi'ne vatandaşların ilgisi çok büyük oldu.

AK Parti İstanbul İl Başkanlığı tarafından Kazlıçeşme Meydanı'nda düzenlenen ''Büyük İstanbul Mitingi''nde eşi Emine Erdoğan ile birlikte sahneye çıkan Başbakan Erdoğan, vatandaşları selamladı. Bu sırada AK Parti'yi temsil eden turuncu, mavi ve beyaz renklerde balonlar uçuruldu.

 

''Seni, sevgiyle, saygıyla, en kalbi duygularımla, gönül dolusu muhabbetlerimle selamlıyorum'' diyen Erdoğan, burada olan ve olmayan tüm İstanbullular'ı selamladığını söyledi.

İstanbul'un tüm ilçelerinin adını sayarak, muhabbetle selamladığını dile getiren Erdoğan, Necip Fazıl Kısakürek'in ''Canım İstanbul'' adlı şiirinin ''Ruhumu eritip de kalıpta dondurmuşlar/Onu İstanbul diye toprağa kondurmuşlar/Tarihin gözleri var, surlarda delik delik/Servi, endamlı servi, ahirete perdelik.../Bulutta saha kalkmış Fatih'ten kalma kır at/Pırlantadan kubbeler, belki bir milyar kırat/Ana gibi yar olmaz, İstanbul gibi diyar; Güleni şöyle dursun, ağlayanı bahtiyar/Gecesi sümbül kokan Türkçesi bülbül kokan, İstanbul, İstanbul'' dizelerini okudu.

Bu coşku için halka teşekkür eden Erdoğan, ''Aşkınız, sevdanız, tutkunuz için sizlere teşekkür ediyorum'' dedi.

Gittiği her şehirde enbiyayı, Ashab-ı Kiramı, alimleri, fazılları, arifleri, rahmetle yad ettiğini anlatan Erdoğan, şöyle konuştu:

''Gittiğim her şehirde gönüller sultanı insanlarla buluşmanın, onların bıraktığı şehirlerde onları hayırla yad etmenin gayreti içinde olduk ve bunu devam ettiriyoruz. Zira bize düşen bu ve bunu yapmaya devam ediyoruz ve devam edeceğiz. İstanbul'da acizim. Hangi birini sayayım? Cihan padişahları Fatih Sultan Mehmet, Yavuz Sultan Selim, Kanuni Sultan Süleyman, Ulu Hakan Abdülhamit Han, gönül insanları Ebül Vefa'yı mı sayayım? Hz. Halid, Aziz Mahmut Hüdayi, Yahya Efendi, Karacaahmet, arkalarında yıkılmaz eserler bırakan Mimar Sinan, Yahya Kemal, Mehmet Akif, Necip Fazıl'ı mı sayayım? Büyük devlet adamları Kazım Karabekir, Fevzi Çakmak, Adnan Menderes, Turgut Özal, Necmettin Erbakan, elbette Hz. Yuşa, Ebu Eyyub El Ensari, ismini sayamadığım nicesiyle birlikte Allah'ın selamı, rahmeti, bereketi üzerlerine olsun diyorum. Allah onlardan razı olsun, bu dünya güzeli şehri, hayatlarıyla olduğu kadar vefatlarıyla da şereflendirdiler, o güzel insanlara bir kez daha teşekkür ediyorum.''

Başbakan Erdoğan, mitinge katılanlara ''Biliyorum bu sıcakta çok beklediniz. Biliyorum sıkıntı var. Gelirken bütün kardeşlerimin dağıldığını gördüm. Fakat bu yol çile yoludur, eza, cefa var ama biliyorum sizde de vefa var'' diye seslendi.

Bu aziz şehrin insanlarına hizmet etmiş olmanın, bu şehre hizmetkar olmanın bahtiyarlığını yaşadığını dile getiren Erdoğan, bana bu şehre hizmetkar olma şerefini bahşettiği için Allah'a hamd ettiğini, bu görevi kendisine verdikleri için de halka şükranlarını ifade ettiğini söyledi.

''Türkiye seninle gurur duyuyor'' sloganlarına, ''Biz sizlerle gurur duyuyoruz'' diye karşılık veren Başbakan Erdoğan, ''Ben bu şehirde doğdum. Aziz İstanbul'da büyüdüm. Ben bu şehrin insanı nasıl ağlattığını da biliyorum, nasıl güldürdüğünü de...'' dedi.

Bu sırada katılımcıların dev bir Türk bayrağı açması üzerine Erdoğan, şöyle konuştu:

''Yine sürprizler var galiba. Fakat bu bayrağın renginden rahatsız olanlar da var. Hilalinden rahatsız olanlar var. Yıldızından rahatsız olanlar var. Hakkari'de, BDP'nin eline CHP bayrağını tutturup, Türk Bayrağı'nı tutturamayanlar var. 12 Haziran onlara da hesap sorma günü olacaktır.''

Erdoğan, İstanbul'da köprü altında yatan kimsesizler, kağıt toplayan yoksullar, mendil satan çocukların bu şehirde yoldaşı olduğunu anlattı.

''Merter'deki tekstil atölyesi işçisi, Tuzla'daki deri işçisi, mermer işçisi, Kağıthane'deki kot taşlama işçisi, Taşlıtarla'da, gecekondularda yaşayanların, Kasımpaşa'daki Romanları, bu şehrin yoksulları, yolda kalmışları, garibi gurebasının kader arkadaşı olduğunu'' ifade eden Erdoğan, siyasete bu şehirde başladığını, bu şehrin Büyükşehir Belediye Başkanlığını yaptığını, Pinarhisar Cezaevi'ne bu şehirden uğurlandığını kaydetti.

İstanbul'un milletvekili, Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı olarak bu şehrin başını hiçbir zaman öne eğmediğini belirten Erdoğan, şöyle konuştu:

''Çünkü İstanbul kutsal emanet demektir, İstanbul medeniyet demektir. Bu şehir 3 kıtada hutbelerin adına okunduğu şehirdir. Bu şehir, kutsal emanetlerin sahibi şehirdir. Bu aziz İstanbul 5 kıtanın gözyaşlarının aktığı şehirdir. Sorumluluğumuzun idrakindeyiz. Onun için hizmet, millet, demokrasi, özgürlükler, temel hak ve hürriyetler diyoruz."

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul'un Türkiye'de ölçü olduğunu belirterek, 12 Haziran seçimleri sonrasında en büyük projelerinin yeni bir Anayasa olduğunu vurguladı.

Erdoğan, 3 Kasım 2002'de bu milletin ''Yeter, söz de karar da milletindir'' dediğini anımsatarak, ''Yönetime el koydu. Dikkat edin, millet el koydu. O günden itibaren desteğiniz, kararınız ve hayır duanızla demokrasiyi güçlendirdik. Ama yetmedi. Şimdi ileri demokrasi diyoruz. Daha güçlü olmamız, daha güçlenmemiz lazım. İstanbul'un sandıkları gümbür gümbür patlattığı bir 12 Haziran istiyoruz. Bu çok önemli. Ben İstanbul'un bunu başaracağına inanıyorum. Buna hazır mıyız? Bir hafta kaldı. Bir hafta kapı kapı dolaşmaya var mıyız? Tüm telefonlarla her yeri aramaya var mıyız? Kim ne derse desin, koşacağız, dolaşacağız. Bazıları el uzatmasa da koşacağız. Biz uzatalım, onlar uzatmasın fark etmez. Biz, kararlı, emin olacağız ve göreceksiniz 12 Haziran'da da evvel Allah zafer yine bizim olacak, hiç merak etmeyin Allah'ın izniyle bizim olacak. Tüm illerde bunu gördüm. Hangi ile giderseniz gidin... 72 ili dolaştım, hava bu. Dün İzmir'deydim. Resmi rakamları söylüyorum CHP İzmir mitingini AK Parti mitingi 3'e katladı."

Mitinge katılanların ''Kıskananlar çatlasın'' diye tempo tutması üzerine Erdoğan, ''Çatlamasın be çatlamasın. Onları da aramıza katacağız. Öyle değil mi? Gümbür gümbür gelmemiz için onları da yanımıza alacağız. Buna hazırız değil mi? Önemli olan bu'' diye konuştu.

Video

HABER

KAYNAĞI

..

FACEBOOK YORUM  Yorumlarınızı Facebook hesabınız üzerinden yapın

..
ETİKETLER : Kazlı Çeşme Canlı
Diğer Seçim 2014 haberleri
 
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 


Renklihaber.net  - Gerçek Haber - Konya Haberler canlı
© Copyright 2013 RenkliHaber.net. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
Haber
Spor
haberler haberler ..